Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 lipca 2018, 10:35

autor: Czarny Wilk

Twórcy Westworld zapewniają, że wymyślili już zakończenie serialu

Drugi sezon Westworld wzbudził wśród części widzów wątpliwości odnośnie tego, czy twórcy aby na pewno zaplanowali sobie zawczasu całą opowieść i nie tworzą jej kolejnych rozdziałów na bieżąco. Lisa Joy postanowiła wyjaśnić tę kwestię.

Powoli opada kurz po mocnym finale drugiego sezonu Westworld. O ile ostatni wyemitowany dotąd odcinek przyniósł ze sobą wiele pamiętnych scen i odpowiedzi na liczne pytania, nowa seria jako całość spotkała się ze znacznie bardziej spolaryzowanym odbiorem niż głównie chwalone pierwsze odcinki serialu.

Westworld powinien uniknąć zagubienia, jakie cechowało finalne sezony Zagubionych. - Twórcy Westworld zapewniają, że wymyślili już zakończenie serialu - wiadomość - 2018-07-03
Westworld powinien uniknąć zagubienia, jakie cechowało finalne sezony Zagubionych.

Z tego powodu część fanów zaczęła się zastanawiać, czy twórcy telewizyjnej superprodukcji science fiction aby na pewno zawczasu zaplanowali sobie całą opowieść i nie tworzą jej kolejnych rozdziałów w locie, jak to było chociażby w przypadku Zagubionych – innego nastawionego na tajemnice serialu, którego autorzy w pewnym momencie sami pogubili się we własnych intrygach i nie zdołali udzielić widzom satysfakcjonujących odpowiedzi na stworzone przez siebie pytania. Współtwórczyni Westworld, Lisa Joy, w wywiadzie udzielonym serwisowi Stuff spróbowała uspokoić martwiących się o to widzów:

Mamy zaplanowane zakończenie już od czasu stworzenia pilota. Myślę, że będzie ono bardzo emocjonalne. Nie mogę zdradzić, kiedy do niego dojdzie… ale przy każdym sezonie staramy się opowiedzieć rozdział opowieści, który ma zamknięcie i jednocześnie otwiera drzwi do ciągu dalszego. Pytanie łączące całą serię brzmi: co stanie się z tą nową formą życia? Uważam, że byłoby to nieodpowiedzialne, gdybyśmy nie mieli w głowie zakończenia.

Westworld to ambitny serial science fiction, luźno oparty na filmie z 1973 roku. Akcja produkcji rozgrywa się w przyszłości, w której ludzkość stworzyła wysoce rozwinięte androidy wyglądające identycznie jak ludzie. Służą one w stylizowanym na Dziki Zachód gigantycznym parku rozrywki, którego goście mogą oddawać się najdzikszym fantazjom. W rolach głównych występują m.in. Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Ed Harris, Anthony Hopkins i Tessa Thompson. Finałowy epizod drugiej serii wyemitowano w poniedziałek 25 czerwca i podczas premierowej emisji obejrzało go 1,6 miliona widzów. W maju zamówiono trzeci sezon serialu, którego data premiery nie jest jeszcze znana.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.