Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2021, 16:00

autor: hexx0

Total War Warhammer 3: zobacz Wielkie Imperium Kataju w akcji

Studio Creative Assembly zaprezentowało dziś Wielkie Imperium Kataju, czyli jedną z frakcji dostępnych w grze Total War: Warhammer 3. Wybierając ją, pokierujemy m.in. Nefrytowymi Wojownikami, Niebiańską Smoczą Strażą czy Jeźdźcami na Jadeitowych Longmach.

Niejako na osłodę po przesunięciu premiery gry Total War: Warhammer III, studio Creative Assembly przedstawiło dziś pierwsze informacje na temat Wielkiego Imperium Kataju, czyli jednej z frakcji, którymi przyjdzie nam pokierować w produkcji. Przybliżone zostały nie tylko mocne cechy armii Smoków, ale i niektóre z tworzących ją jednostek, m.in. Nefrytowi Wojownicy, elitarna Niebiańska Smocza Straż, Terakotowi Strażnicy czy nieziemscy Jeźdźcy na Jadeitowych Longmach. Traktujący o Kataju materiał wideo możecie obejrzeć poniżej.

Taktyka Kataju jest określana przez twórców gry jako „harmonia kamienia i stali” i ma stanowić połączenie dążenia do celu oraz siły woli. Innymi słowy, armie Smoczego Cesarza będą się charakteryzowały mocną defensywą – ich celem ma być dążenie do utrzymywania pozycji, a wroga pokonają przy pomocy zdeterminowanej obrony i siły ognia. Zadanie graczy to pilnowanie, aby wojsko działało jako jeden, możliwie najbardziej wydajny organizm. Utrzymywanie harmonii na polu bitwy ma być nagradzane dodatkowymi premiami.

Wspomnianymi wcześniej jednostkami będą dowodzić potężne istoty. Na razie poznaliśmy dwie z nich: Miao Ying, Smoczycę Burz, która rządzi północną częścią Kataju i przewodzi armiom Wielkiego Bastionu, a także Zhao Minga, Żelaznego Smoka, zaprawionego w bojach wojownika, które utrzymuje dyscyplinę wśród pustynnych klanów i pilnuje bezpieczeństwa zachodnich granic cesarstwa.

Total War Warhammer 3: zobacz Wielkie Imperium Kataju w akcji - ilustracja #1
Źródło: Creative Assembly.
Total War Warhammer 3: zobacz Wielkie Imperium Kataju w akcji - ilustracja #2
Źródło: Creative Assembly.

Deweloperzy ze studia Creative Assembly obiecali „wkrótce” ujawnić kolejne informacje na temat Wielkiego Imperium Kataju. Do premiery trzeciego Warhammera na pewno zdążą, skoro ta została przesunięta na początek 2022 roku. Gra ukaże się wyłącznie na PC.