Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2013, 15:31

autor: luckie

Total War: Rome II – bitwy morskie na nowym filmie

Twórcy Total War: Rome II zaprezentowali bitwy morskie w nowym gameplayu. Zobaczcie jakie okręty pojawią się w grze, jak dokonać abordażu i jak zachowują się statki po zderzeniu z większymi jednostkami.

Najświeższy gameplay z Total War: Rome II pokazuje z bliska bitwy morskie. Film opatrzono komentarzem przedstawiciela studia Creative Assembly, który opowiada o rodzajach okrętów i dostępnych taktykach. Jedną z nich ma być taranowanie – tym skuteczniejsze, im cięższy statek atakującego. Największe okręty dosłownie rozbiją w drzazgi mniejszego wroga, co widać na powyższym filmie.

Tocząc bitwę na morzu warto wykorzystać również fakt, że statki zbudowane są z drewna. Łucznicy miotający płonące strzały będą mogi podpalać wrogie jednostki. Jeszcze większe szkody wyrządzi frontalny atak ognistymi garnkami, zawieszonymi przed dziobem statku.

W Total War: Rome II bitwy morskie zyskają na znaczeniu - Total War: Rome II – bitwy morskie na nowym filmie - wiadomość - 2013-08-16
W Total War: Rome II bitwy morskie zyskają na znaczeniu

Oczywiście nie zabraknie abordażu. W wypadku wtargnięcia na statek wroga, liczyć się ma nie tylko siła oddziału, lecz także jego liczebność – możliwe będzie wprowadzenie na pokład kilku grup żołnierzy. Dobrze też wcześniej osłabić przeciwnika paroma salwami strzał, posłanymi przez naszych łuczników.

Total War: Rome II trafi do naszego kraju 3 września 2013 roku w polskiej kinowej wersji językowej. Najlepsze oferty możecie sprawdzić w naszej wyszukiwarce cenowej.