Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2018, 11:10

Total War Rome 2 - kolejne DLC przeniesie nas do IV wieku p.n.e?

W plikach Total War: Rome II odkryto informacje sugerujące, że kolejny dodatek do gry osadzony będzie we wczesnym okresie istnienia Rzymu i odtworzy m.in. inwazję celtyckich plemion pod wodzą Brennusa.

Pomimo pięciu lat na karku Total War: Rome II wciąż cieszy się dużą popularnością. - Total War Rome 2 - kolejne DLC przeniesie nas do IV wieku p.n.e? - wiadomość - 2018-07-16
Pomimo pięciu lat na karku Total War: Rome II wciąż cieszy się dużą popularnością.
TOTAL WAR: ROME II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 3 września 2013 r.

Wkrótce gra Total War: Rome II będzie obchodziła piąte urodziny. Mimo to autorzy, czyli ludzie ze studia Creative Assembly, nie zamierzają porzucać tego projektu. Jeden z fanów właśnie dokopał się do informacji, które sugerują dalszy kierunek rozwoju produkcji. Gracz o ksywce Benjin odnalazł w plikach z ostatniej aktualizacji elementy, które dają całkiem niezłe pojęcie o zawartości kolejnego, niezapowiedzianego jeszcze dodatku DLC. Wynika z nich, że przeniesiemy się do IV wieku p.n.e, czyli do czasów, gdy Rzym wciąż był stosunkowo niewielką republiką.

W plikach pojawiają się także wzmianki o inwazji, co prawie na pewno odnosi się do armii Brennusa, czyli wodza celtyckiego plemienia Senonów, który złupił Rzym w lipcu 387 p.n.e. Fani spekulują, że aby oddać te wydarzenia, DLC wprowadzi do Total War: Rome II mechanikę Hordy, która zadebiutowała w Total War: Attila.

Spekulacje fanów odnośnie kolejnego dodatku są tym bardziej prawdopodobne, że pokrywają się z informacjami z oficjalnego bloga studia Creative Assembly. Miesiąc temu deweloper omówił pokrótce, czym obecnie zajmują się jego zespoły. Zdradzono wtedy, że trwają prace nad dodatkiem do Total War: Rome II z nową mapą i kampanią, odtwarzającym okres, który nie pojawił się w podstawowej wersji gry. Ponadto obiecano nowe mechanizmy rozgrywki. IV wiek p.n.e. oraz inwazja Brennusa idealnie pasowałoby do tych wskazówek.

Przypomnijmy, że Total War: Rome II zadebiutowało we wrześniu 2013 roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC. Po opracowaniu szeregu mniejszych i większych dodatków autorzy szybko przenieśli uwagę na inne odsłony cyklu. Rozwój produkcji został jednak wznowiony w 2017 r. za sprawą premiery dużego rozszerzenia Empire Divided. Z kolei w tym roku otrzymaliśmy mniejsze DLC w postaci Desert Kingdoms Culture Pack. Do tego spore zmiany i ulepszenia wprowadzono za pomocą darmowych aktualizacji.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Total War: Rome II - tryumfalny powrót do Rzymu