Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2013, 10:15

Toren - obejrzyj nowy zwiastun przygodowej gry akcji studia Swordtales

Niezależne studio Swordtales opublikowało nowy zwiastun projektu Toren, czyli ślicznej przygodowej gry akcji inspirowanej kultowym ICO oraz serią The Legend of Zelda.

Niezależne brazylijskie studio Swordtales wypuściło imponujący zwiastun przygodowej gry akcji Toren. Projekt znajduje się w produkcji od ponad dwóch lat, ale wreszcie wydaje się, że jest bliski ukończenia. Filmik został przygotowany w celu promowania tytułu na nadchodzącym Festiwalu Gier Niezależnych (IGF). Twórcy mają w planach jedynie wersję pecetową, a premiera zapowiadana jest na najbliższe miesiące.

  1. Toren – oficjalna strona gry

Wcielimy się w młodą księżniczkę uwięzioną w potężnej wieży. Naszym zadaniem będzie umożliwienie jej ucieczki z tego miejsca. Jednocześnie podczas kampanii opowiadana ma być również historia samotnego rycerza przemierzającym pustynną krainę w drodze do tej samej wieży. Cała fabuła zostanie zbudowana wokół długiego poematu i autorzy chcą poprzez rozgrywkę poruszyć poważne tematy, takie jak poszukiwanie sensu życia czy nieubłagany upływ czasu.

Toren - obejrzyj nowy zwiastun przygodowej gry akcji studia Swordtales  - ilustracja #1

Pod względem mechanizmów rozgrywki Toren stanowić ma stosunkowo standardową przygodową grę akcji, w stylu znanym z ICO czy serii The Legend of Zelda. Podczas zabawy zajmiemy się więc głównie eksplorowaniem lokacji oraz rozwiązywaniem zagadek. Nie zabraknie również licznych elementów zręcznościowych. Dostanie się do wielu miejsc wymagać ma od gracza typowo platformówkowych zdolności, a w trakcie kampanii zmuszeni zostaniemy co pewien czas do walki. Księżniczka nie będzie jednak wyszkolonym wojownikiem, więc każde starcie stanowić ma spore wyzwanie.

Wieża będzie miała również swojego strażnika w postaci skrzydlatej bestii, której głównym celem ma być niedopuszczenie do ucieczki bohaterki. Potwór ten zapewni stałe poczucie zagrożenia i na każdym kroku będzie się starał zatrzymać nasze postępy w przygodzie.

Warto dodać, że Toren jest jedną z pierwszych gier, których produkcja jest korzysta ułatwień wprowadzonych przez brazylijski rząd w ramach specjalnej ustawy. W jej ramach firmy wspierające lokalnych deweloperów mogą odliczyć od podatku zainwestowane kwoty.