Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 grudnia 2021, 13:18

autor: Ania Orzech

Spider-Man Hollanda pojawi się w przyszłym zbiorowym filmie Marvela

Sony Pictures Entertainment potwierdza przyszły crossover z MCU, w którym zobaczymy Spider-Mana granego przez Toma Hollanda.

W ostatnim czasie obecność Człowieka-Pająka w MCU była uwarunkowana delikatną współpracą pomiędzy studiami Sony Pictures i Marvel Studios. Teraz, gdy najnowsza trylogia Spider-Mana dobiega końca, fani zastanawiają się, jak będzie wyglądała przyszłości postaci w MCU. Powrót Petera Parkera potwierdził Tom Rothman, czyli prezes Sony Pictures, który zdradził, że Spider-Man Toma Hollanda pojawi się w przyszłym filmie zbiorowym Marvela.

Zaraz po hollywoodzkiej premierze Spider-Man: No Way Home Tom Rothman wyjaśnił, że – w oparciu o obecne partnerstwo między Sony i Marvelem – w planach jest przynajmniej jeden crossover z MCU, który pozwoliłby na spotkanie Spider-Mana granego przez Toma Hollanda z innymi postaciami znanymi z komiksów.

Przykładem współpracy Marvela i Sony jest chociażby obecność Doktora Strange’a w filmie Spider-Man: No Way Home, która była możliwa ze względu na charakter partnerstwa pomiędzy studiami. Na ten moment potwierdzony jest tylko jeden crossover, ale Tom Rothman przyznaje, że obie firmy cenią sobie współpracę i zawsze istnieje możliwość renegocjacji warunków i znalezienia sposobu na utrzymanie Spider-Mana w MCU, przy jednoczesnym rozwoju franczyzy należącej do Sony.

Biorąc pod uwagę fakt, że partnerstwo Marvel/Sony wydaje się być obecnie korzystne dla obu stron, scenariusz, w którym Sony Pictures stanowczo odmawia dalszego dzielenia się Spider-Manem z MCU, jest raczej mało prawdopodobny. Toma Hollanda w roli Petera Parkera w Spider-Man: No Way Home zobaczymy już 17 grudnia.