Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 maja 2021, 15:40

autor: Patryk Kubiak

Gwiazdor nowej Diuny zagra Willy'ego Wonkę

Timothee Chalamet po raz pierwszy zaśpiewa i zatańczy na dużym ekranie. W filmie o Willym Wonce gwiazdor nowej Diuny zagra tytułową rolę. Produkcja będzie opowiadać o przygodach Wonki sprzed otwarcia słynnej fabryki czekolady.

Timothee Chalamet wystąpi w roli ekscentrycznego cukiernika Willy'ego Wonki. Nominowany do Oscara za Tamte dni, tamte noce 25-latek od miesięcy przymierzany był do głównej roli w nowym obrazie o Wonce. Portal Deadline przekazał, że najnowsza produkcja z gwiazdorem Diuny będzie musicalem, a samego Chalameta będziemy mogli podziwiać w kilku wokalno-tanecznych scenach.

Na razie niewiele wiadomo o samej fabule, prócz tego, że opowieść rozegra się przed otwarciem sławnej fabryki czekolady, którą znamy z poprzednich adaptacji książek Roalda Dahla. W 1971 roku w Willy Wonkę wcielił się Gene Wilder, zaś w 2005 w Charlie’m i fabryce czekolady Tima Burtona rola ta przypadła Johnny’emu Deppowi. Tym razem nie będzie więc dane nam zwiedzić fabryki czy spotkać Charlie’ego.

Musical o Wonce wyreżyseruje Paul King, znany z serii Paddington. Scenariusz miał wielu ojców: Simona Richa, Simona Stephensona, Jeffa Nathansona, Stevena Levensona oraz Simona Farnaby’ego. Producentami filmu są Luke Kelly oraz David Heyman, który brał udział w powstawaniu m.in. wszystkich części Harry’ego Pottera. W ekipie jako producenci wykonawczy zaangażowani są również Michael Siegel czy Alexandra Derbyshire. Film

Prace na planie Wonki mają ruszyć we wrześniu bieżącego roku. Premiera zaplanowana jest na 17 marca 2023 roku.