Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 kwietnia 2022, 14:26

autor: Ignacy Kruk

Thor i Doktor Strange zdominują kina tego lata - twierdzi badanie

Ostatnie badanie firmy Fandango sugeruje, że kina niedługo ponownie staną na nogi. Co więcej, nadchodzące lato ma być zdominowane przez dwie sztandarowe produkcje Marvela – Thor: Love and Thunder i Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

Źródło: YouTube/Marvel Entertainment

Od czasu ogromnego sukcesu Spider-Man: No Way Home, Marvel poza zapowiedziami nie miał nam zbyt wiele do pokazania. Wszystko wskazuje jednak na to, że podnoszące się po trudnym okresie pandemii kina niedługo zostaną opanowane przez dwie sztandarowe produkcje z MCU. Mowa oczywiście o Thor: Love and Thunder i Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

Według ostatniego badania wykonanego przez firmę Fandango (via Deadline), zainteresowanie kinowymi seansami stopniowo rośnie, a nadchodzące miesiące zapowiadają się naprawdę dobrze – aż 83% uczestników badania zamierza tego lata obejrzeć na wielkim ekranie przynajmniej trzy filmy. Co więcej, 89% ankietowanych ceni wizytę w kinie ponad wszystkie inne rozrywki.

Jeśli zaś chodzi o produkcje, które fani kinowego doświadczenia chcą zobaczyć najbardziej, podium otwiera Doktor Strange, na drugim miejscu zaś plasuje się nowy Thor. Jurassic World Dominion łamie hegemonię produkcji komiksowych zajmując miejsce trzecie. Poniżej możecie zobaczyć pełną listę.

Badanie objęło również powody, które skłaniają widzów by wybrać się na seans do kina. Co ciekawe, zdecydowana większość (93%) podejmuje decyzję na podstawie zwiastunów, a najmniej popularne jest wyszukiwanie w Internecie pozytywnych recenzji danej produkcji.

A jak jest z wami? Wróciliście już do seansów w kinach? Czy też wolicie oglądać w zaciszu swojego domu?