Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2013, 20:37

autor: Adrian Werner

There Came an Echo, RIOT, Mage's Initiation i Skullgirls - Przegląd Kickstarterów (26/02/2013)

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów omawiamy takie projekty jak sterowaną głosem strategię There Came an Echo, symulator zamieszem RIOT, przygodówki Mage's Initiation i Ithaka of the Clouds oraz zbiórkę na dodatkowe postacie do bijatyki Skullgirls.

There Came an Echo, RIOT, Mage's Initiation i Skullgirls - Przegląd Kickstarterów (26/02/2013) - ilustracja #1

Witamy w kolejnym odcinku naszego cyklu, który pomoże Wam w zorientowaniu się we wszystkim, co ciekawego dzieje się na Kickstarterze oraz innych serwisach crowdfundingowych. Znajdziecie tu informacje o nowych projektach, udanych zbiórkach i spektakularnych porażkach.

Sukcesy

Asylum

Spore powody do zadowolenia ma studio Senscape. Zorganizowany przez nie Kickstarter przygodówki grozy Asylum osiągnął wymagane 100 tys. dolarów. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje sumę 105 tys., a do końca akcji pozostało jeszcze ponad 40 godzin. Gra pozwoli nam zwiedzić stary szpital psychiatryczny opanowany przez istoty nadprzyrodzone. W planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera zapowiadana jest na grudzień tego roku.

  1. Asylum – strona Kickstartera

W toku

There Came an Echo

W dobrym tempie do celu w wysokości 90 tys. dolarów zmierza pecetowa strategia There Came an Echo. Najbardziej nietypowy w tej grze jest system sterowania, który w całości opiera się na komendach głosowych. Opracowany przez autorów interfejs ma rozpoznawać wiele różnych słów i nie będzie wymagał idealnej wymowy konkretnych zdań. Opcjonalnie dostępny będzie również tradycyjny interfejs z myszką i klawiaturą. Projekt powstaje w firmie Iridium Studios, znanej z Sequence, a głosu głównemu bohaterowi udzieli aktor Wil Wheaton. Premiera planowana jest na połowę przyszłego roku.

  1. There Came an Echo – strona Kickstartera

Mage's Initiation

Raptem kilkanaście tysięcy dolarów dzieli pecetową przygodówkę Mage's Initiation od osiągnięcia potrzebnego minimum w wysokości 65 tys. dolarów. Gra pełnymi garściami czerpie z serii Quest for Glory i połączy konwencję tradycyjnej przygodówki point’n’click z elementami produkcji role-playing. Gracze wcielą się w adepta szkoły magicznej, który po dziesięciu latach edukacji musi ostatecznie udowodnić, że godzien jest szat maga.

  1. Mage's Initiation – strona Kickstartera

Back to Bed

O 12 tys. dolarów proszą Back to Bed. Będzie to gra logiczna, w której wcielimy się w instynkt samozachowawczy pewnego lunatyka. Naszym zadaniem na każdym poziomie ma być doprowadzenie go w jednym kawałku do łóżka. W tym celu będziemy usuwali przeszkody z jego drogi i przemieszczali przedmioty tak, aby manipulować trasą lunatyka. Projekt jest rozwinięciem darmowej produkcji z zeszłego roku.

  1. Back to Bed – strona Kickstartera

Ithaka of the Clouds

Swoich sił na serwisie Indiegogo próbują autorzy Ithaka of the Clouds, chcąc zebrać minimum 12 tys. dolarów do 24 marca. Gra opowie o podróży zakochanej pary przez krainę snów w poszukiwaniu tytułowego miasta. Całość jest inspirowana twórczością XIX-wiecznego greckiego poety Konstandinosa Kawafisa. Zespół deweloperski ma na koncie szereg udanych darmowych przygodówek, a w zeszłym roku z powodzeniem zadebiutował komercyjnym projektem zatytułowanym The Sea Will Claim Everything.

  1. Ithaka of the Clouds – strona na Indiegogo

RIOT

Bliski zebrania potrzebnych 15 tys. jest projekt RIOT. Gra zapowiadana jest jako symulator zamieszek i powstaje głównie z myślą o urządzeniach mobilnych opartych na systemach iOS i Android, choć w przyszłości niewykluczona jest wersja pecetowa. Autorzy chcą umożliwić pokierowanie zarówno oddziałami porządkowymi, jak i tłumem. Zbiórka dobiegnie końca 16 marca.

  1. RIOT – strona na Indiegogo

Zbiórka na rozwój Skullgirls

Doskonale na Indiegogo radzą sobie autorzy bijatyki Skullgirls. Poprosili oni o 150 tys. dolarów na opracowanie dodatków DLC z nowymi postaciami i sumę tę udało im się zgromadzić w ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin, a na zdobycie dodatkowych środków pozostało jeszcze 29 dni.

  1. Skullgirls – strona na Indiegogo