filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lutego 2024, 17:00

autor: Pamela Jakiel

The Walking Dead: The Ones Who Live ujawnia, co działo się Rickiem Grimesem po jego zniknięciu w 9. sezonie oryginalnego serialu

The Walking Dead: The Ones Who Live pozwala widzom poznać losy Ricka Grimesa po tym, jak zaginął w oryginalnej serii. Już pierwszy odcinek ujawnił, co działo się z bohaterem po pamiętnej scenie na moście.

Źródło fot. The Walking Dead: The Ones Who Live, Andrew Lincoln, AMC, 2024
i

Uwaga, tekst zawiera spoilery dotyczące serialu The Walking Dead: The Ones Who Live.

Serial The Walking Dead: The Ones Who Live to spin-off oryginalnej serii rozgrywającej się w postapokaliptycznym świecie. Produkcja, której pierwszy epizod właśnie ujrzał światło dzienne, zapewnia widzom ponowne spotkanie z dwiema ważnymi dla świata Żywych trupów postaciami – Rickiem i Michonne. Odcinek pilotowy wyjaśnia, co działo się z Grimesem po tym, jak zniknął w 9. sezonie oryginalnej serii.

Przypomnijmy, że ostatni raz widzieliśmy tego bohatera w scenie wybuchu na moście, kiedy poświęcił się dla najbliższych. Rick nie zginął jednak, a został zabrany helikopterem przez CRM, czyli Civic Republic Military. Wykorzystano bowiem tę okazję, by porwać Grimesa do organizacji wojskowej, która przewijała się już kilka razy w głównym serialu oraz w jego spin-offach.

Pierwszy odcinek przybliża widzom, jak wyglądał czas, który Rick spędził w CRM. Bohater jest zmuszony pracować dla organizacji wraz z innymi więźniami. Ponoć każdy, kto przez sześć lat będzie zabijać zombie i wykonywać inne zlecenia grupy, dostanie obywatelstwo w ukrytym mieście w Filadelfii. Oczywiście Grimes nie jest skuszony tą wizją i pragnie jedynie, by wrócić do najbliższych. W tym celu kilkakrotnie usiłuje wydostać się z CRM. Niestety, jego próby zawsze kończyły się niepowodzeniem, a przez to bohater był szczególnie pilnowany. Nadal szukał jednak sposobu, by wrócić do żony i dzieci. Raz, chcąc uciec, uciął sobie rękę.

Potencjał w Ricku dostrzega podpułkownik Donald Okafor, twierdząc, że CRM skategoryzowało go jako „A”, czyli wolnomyśliciela i lidera. Choć organizacja zazwyczaj zabija takie jednostki, to jednak Okafor chce, by Grimes dołączył do jego specjalnego, tajnego programu, którego celem jest zmiana CRM od środka na lepsze. Rick decyduje dołączyć do pułkownika, gdyż dzięki temu będzie mu łatwiej upozorować własną śmierć i uciec. Niestety i tym razem nie udaje mu się wrócić do rodziny. Rick traci nadzieję i rozważa nawet samobójstwo.

Dzięki temu, że ostatecznie się nie poddał, los się do niego uśmiechnął i sprawił, że drogi jego i Michonne mogły się przeciąć – bohaterowie spotkali się po latach, kiedy helikopter, który pilotował Rick, został zestrzelony. Jak dalej potoczą się losy małżonków? Tego dowiemy się z kolejnych odcinków The Walking Dead: The Ones Who Live.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej