Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2022, 20:15

The Sims 5 zapowiedziane, na razie jako Project Rene; zobacz wczesną wersję

Na pokazie Behind The Sims Summit zapowiedziane zostało Project Rene, czyli kolejna odsłona cyklu The Sims. Projekt znajduje się obecnie na wczesnym etapie rozwoju.

Źródło fot. EA
i

Podczas pokazu Behind The Sims Summit zapowiedziano Project Rene, czyli grę, która według wszelkiego prawdopodobieństwa stanie się piątą pełnoprawną odsłoną cyklu The Sims. Została zapowiedziana na bardzo wczesnym etapie, ponieważ deweloperzy chcą, by społeczność brała aktywny udział w procesie produkcji. Poniższy film zawiera wstępne informacje na temat tytułu i krótką, dość surową prezentację rozgrywki. Pokaz Project Rene zaczyna się mniej więcej w 27. minucie.

Zaprezentowano jedynie fragmenty z trybu budowania i trzeba przyznać, że całość prezentuje się obiecująco. Na filmie pokazano przerobiony system tworzenia stylów z The Sims 3. Oznacza to, że powróci paleta barw, dzięki której możemy swobodnie dostosowywać kolorystykę przedmiotów. Elementu tego zabrakło w The Sims 4, co było powodem niezadowolenia społeczności.

Możemy również zobaczyć całkowitą nowość w serii – możliwość modyfikowania obiektów. Będziemy w stanie między innymi ustalić wielkość łóżka czy wygląd detali mebli. Dodatkowo projekt ma kłaść mocny nacisk na aspekty społecznościowe. W The Sims 5 łatwiejsze będzie dzielenie się swoimi projektami ze znajomymi.

Project Rene zmierza na PC oraz bliżej nieokreślone konsole. Od samej premiery dzielą nas jeszcze długie lata. Na ich przestrzeni będziemy mieć jednak wgląd w postępy prac, a mała grupa graczy otrzyma również możliwość testowania produkcji.

  1. Oficjalna strona firmy Electronic Arts

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej