Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 13 stycznia 2020, 11:50

autor: Serek

The Outsider - dziś premiera na HBO GO

Dziś premiera The Outsider - serialu na bazie bestsellerowej powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Dwa odcinki widowiska są dostępne na HBO GO, a krytycy podzielili się już pierwszymi opiniami.

Gotowi na kolejną historię Stephena Kinga na srebrnym ekranie? - The Outsider - dziś premiera na HBO GO - wiadomość - 2020-01-13
Gotowi na kolejną historię Stephena Kinga na srebrnym ekranie?

Dziś premierę na HBO oraz HBO GO miał nowy serial na podstawie bestsellerowej powieści Stephana Kinga - The Outsider. Widowisko opowiada historię śledztwa w sprawie morderstwa 11-letniego Frankiego Patersona. Jak przystało na ekranizację powieści mistrza grozy, całej sytuacji towarzyszyły nietypowe i tajemnicze okoliczności. Sprawą zajmuje się Ralph Anderson (Ben Mendelsohn), który postanawia poprosić o pomoc panią detektyw Holly Gibney (Cynthia Erivo). A to tylko początek tej historii.

Dwa pierwsze odcinki serialu są dostępne na platformie HBO GO (pod tym adresem). Jeśli nie posiadacie wykupionej subskrypcji, a macie w pakiecie telewizyjnym ten kanał, to możecie obejrzeć powtórki (bo polska premiera odbyła się równo z amerykańską, czyli w nocy) o 20:10 i 21:10. Kolejne odcinki serialu będą pojawiały się co poniedziałek.

The Outsider spotkał się z umiarkowanym przyjęciem wśród krytyków. Na portalu Rotten Tomatoes średnia jego ocen wynosi 64% (na podstawie 28 recenzji), co może nie jest imponującym wynikiem, ale widowisko jest chwalone za wierne odwzorowanie książkowego pierwowzoru (z małymi wyjątkami) i świetny dobór aktorów do głównych ról. Z drugiej strony recenzenci zwracają uwagę, że momentami nawet te plusy nie są w stanie „zakleić wielu pęknięć” serialu.

Pierwszy epizod serialu został również doceniony przez naszego redakcyjnego kolegę, Huberta Sosnowskiego, który podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami. Chwali on hektolitry klimatu, mroczne ujęcia, udźwiękowienie oraz intrygującą kryminalną historię. Standardowo, trudno jednoznacznie określić czy produkcja jest udana, czy nie. Najlepiej samemu się o tym przekonać.

Na ekranie, oprócz wspomnianych Bena Mendelsohna (Player One, Łotr 1) i Cynthii Erivo (Kolor purpury), zobaczymy także Billa Campa (Długa noc), Julianne Nicholson (Sierpień w hrabstwie Osage) czy Mare Winningham (Georgia). Za kamerami stanęli między innymi Jason Bateman (którego również zobaczycie w serialu) i Andrew Bernstein.

  1. Oficjalna strona internetowa HBO GO
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.