Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 czerwca 2021, 13:30

autor: Karol Laska

Powstaje nowy Władca Pierścieni. Weźmie się za niego twórca serialu Ghost in the Shell

Firmy New Line i Warner Bros. zapowiedziały powstanie nowego Władcy Pierścieni. Mowa o The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, czyli anime w reżyserii twórcy serialu Ghost in the Shell, Kenjiego Kamiyamy.

Nowy Władca Pierścieni to coś, czego na pewno się nie spodziewaliśmy – zwłaszcza, że Amazon pracuje aktualnie nad serialem w tym uniwersum, a więc wydawało się, że starczy tych ekranizacji Tolkiena jak na jedną dekadę. Okazuje się jednak, że zostaniemy nieco rozpieszczeni, gdyż wytwórnie New Line i Warner Bros. łączą siły, by zaprezentować światu hitową animację zatytułowaną The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim (via The Hollywood Reporter).

Powstaje nowy Władca Pierścieni. Weźmie się za niego twórca serialu Ghost in the Shell - ilustracja #1
Tytuł filmu w oficjalnym wydaniu.

Czym jest ów projekt? Anime opowiadającym historię Helma Hammerhanda, dziewiątego króla Rohanu, oraz znanej z książek i trylogii Petera Jacksona fortecy – Helmowego Jaru. Całość zostanie nakręcona przez nie byle kogo, bo Kenjiego Kamiyamę, czyli twórcę serialowego Ghost in the Shell. Film ma być przystępny dla osób nieznajomionych z uniwersum Śródziemia, choć fani mogą go traktować jako dopełnienie historii przedstawionej w trylogii kinowego Władcy Pierścieni. W komunikacie opublikowanym przez producentów dzieła czytamy:

Wszyscy w New Line czujemy pokrewieństwo z niezwykłym światem wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena, dlatego możliwość powrotu do Śródziemia z zespołem Warner Bros. Animation to prawdziwe spełnienie marzeń. Fani znają Helmowy Jar głównie z jednej z największych scen batalistycznych w historii kinematografii, a z tak utalentowaną grupą kreatywnych wizjonerów i genialnym Kenjim Kamiyamą na czele nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani przedstawieniem nowej wizji tejże historii. Zapraszam publiczność na całym świecie do doświadczenia bogatej, złożonej sagi o Śródziemiu w świeży, ekscytujący sposób.

Nieznana jest data premiery The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim. Peter Jackson nie jest zaangażowany w proces produkcyjny filmu. Na razie więc trudno jest cokolwiek powiedzieć o dziele, ale z pewnością wieść o jego powstaniu zaciekawiła wszystkich fanów Tolkiena i uniwersum Śródziemia.

  1. Co fantastyka NAPRAWDĘ zawdzięcza Władcy Pierścieni
  2. 10 faktów o Władcy Pierścieni, których mogliście nie znać