Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 stycznia 2023, 13:00

autor: Aleksandra Wosz

Postacie w serialu The Last of Us ponoć będą mniej czarno-białe

Adaptacje znanych historii zawsze wprowadzają wiele zmian. Nie inaczej będzie z serialem The Last of Us, który pokaże nam szerszy obraz niektórych zdarzeń i postaci.

Źródło fot. The Last of Us; Craig Mazin i Neil Druckmann; HBO; 2023
i

Od jakiegoś czasu wiadomo, że serial The Last of Us bardziej zagłębi się w historie niektórych postaci, które znamy z gry, i wprowadzi kilka nowych. Jest zrozumiałe, że dzięki serialowi twórcy mogli skupić się na drugoplanowych i pobocznych bohaterach, co nie mogło mieć miejsca podczas tworzenia oryginalnej historii.

Gra The Last of Us skupia się na podróży Joela i Ellie, to nimi kierujemy, to do nich się przywiązujemy i to z ich perspektywy widzimy napotkanych ludzi. Ten punkt widzenia zaburza to, w jaki sposób odbieramy innych ocalałych. Jeśli ktoś zaczyna nas atakować, jest uznawany za złoczyńcę, ale tak naprawdę ta postać po drugiej stornie posiada swoje życie i priorytety. Sytuacja wcale nie jest taka czarno-biała i właśnie to pokazać ma serial.

Podczas wywiadu dla Screen Rant Neil Druckmann, twórca oryginalnej historii oraz jej adaptacji, wyjaśnia, jaki wpływ na historie ma możliwość przełączania się między perspektywami. Taki zabieg otwiera dla serii wiele nowych drzwi.

Nie sądzę, żeby to był spoiler, ale jedną z tych postaci, których rozwinięcie najbardziej mnie ekscytowało, był David. Kolejną postacią, którą wymyślił Craig, była postać Kathleen, która jest przywódczynią Łowców [grupa ocalałych – dop. red.] i jej grupa pełni tutaj nieco inną rolę.

Podoba mi się pomysł, że nie ma tylko dobrych i złych ludzi. Wszyscy próbują przeżyć; wszyscy starają się żyć pełnią życia tak, jak potrafią. Niestety, często cele konkurują ze sobą i właśnie tam dzieją się interesujące rzeczy. Różne filozofie przetrwania lub osiągania celów uświęcają środki, mówią o co naprawdę chodzi w tej historii w inny sposób, niż to zrobiliśmy w grze.

Scenarzysta serialu, Craig Mazin, podsumował wypowiedź w bardzo obrazowy sposób. Przyznał, że tworząc serial mieli szansę odejść od spełniania potrzeb, jakie posiadają gry wideo. Główni bohaterowie nie musieli już spotykać tylko niezależnych postaci. Podczas prac pojawiały się pytania, kim są wrogowie i czego chcą, ponieważ serial dał możliwość pokazania innej perspektywy, z której różne działania były uzasadnione i miały sens.

Pierwszy odcinek serialu będziemy mogli zobaczyć już 16 stycznia w HBO i HBO Max.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej