Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lutego 2023, 17:39

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Pedro Pascal zapomniał, że dostał rolę w The Last of Us

Pedro Pascal odgrywający rolę Joela w serialu The Last of Us opowiedział o castingu do widowiska HBO. Aktor przez leki nasenne zapomniał, że dostał angaż do produkcji.

Źródło fot. YouTube, The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, 2023
i

Pedro Pascal w ostatnich latach wyrósł na jedną z czołowych gwiazd Hollywood. Aktor, który zyskał popularność głównie dzięki występom w serialach takich jak Gra o tron, Narcos, Mandalorianin i The Last of Us, gościł niedawno w programie The Tonight Show with Jimmy Fallon. W trakcie rozmowy z prowadzącym (film poniżej), opowiedział dosyć niecodzienną historię związaną z castingiem do adaptacji popularnej gry (via ScreenRant).

Gwiazdor portretujący Joela w produkcji HBO wyznał, że kiedy otrzymał scenariusz do The Last of Us, z miejsca się w nim zakochał i zgodził się na rozmowę z showrunnerem Craigiem Mazinem. Problem jednak polegał na tym, że aktor wówczas przebywał w Londynie.

To były naprawdę dziwne okoliczności. Byłem w Londynie, podczas gdy wszyscy inni byli w Los Angeles. Dostałem scenariusze, usłyszałem, że Craig Mazin chce, abym je przeczytał, i jeśli mi się spodobają, chciałby ze mną pogadać. Bardzo mi się podobał Czarnobyl, miniserial, który on zrobił dla HBO. Był niesamowity. W każdym razie przeczytałem pierwszy scenariusz i stwierdziłem: „Tak, tak, tak. Chcę go poznać”.

Z dalszej części opowieści dowiadujemy się, że po rozmowie z Mazinem, w trakcie której obaj bardzo przypadli sobie do gustu, Pascal został zapytany, czy mógłby jeszcze wykonać telefon do Neila Druckmanna (twórcy gry, zaangażowanego również w powstanie serialowej adaptacji). Niestety, aktor w międzyczasie wziął leki nasenne i nie pamiętał, że w ogóle otrzymał rolę.

A potem mnie zapytano: „Czy możesz jeszcze nie iść spać” – w tym momencie w Londynie robiło się już dość późno – „i pogadać z Neilem Druckmannem, twórcą gry?” […] Znów – porozmawialiśmy i wszyscy się w sobie zakochaliśmy. W tym momencie było już naprawdę późno, a ja musiałem wstać rano. Wziąłem więc Ambien [lek nasenny – przyp. red.], żeby zasnąć – na wszelki wypadek, bo mi skoczyła przez nich adrenalina i dali mi nadzieję. Ale po tym jak zażyłem tabletkę, to zadzwonili jeszcze raz, by powiedzieć, że dostałem rolę. Więc chyba byłem podekscytowany, ale nie pamiętałem tego. Obudziłem się rano i pierwsze, co mi wpadło to głowy, to: „O kurczę, naprawdę chcę tę robotę”.

Mimo wszystko, nawet zdenerwowany i zmęczony aktor potrafił zrobić świetne wrażenie zarówno na Mazinie, jak i Druckmannie, co finalnie zaowocowało jego angażem do serialu HBO.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej