filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lutego 2022, 21:44

Odtwórca Joela w serialu The Last of Us o nadziejach na przebicie gier; premiera w przyszłym roku

Pedro Pascal, który wciela się w rolę Joela w serialu The Last of Us, stwierdził, że nie czuje presji związanej z jakością gry. Jest on również pewny, że adaptacja nie zawiedzie fanów. Dyrektor ds. treści w HBO Max przyznał natomiast, że premiera serialu nastąpi dopiero w 2023 roku.

Jak wiadomo, HBO Max pracuje nad serialem bazującym na kultowym tytule The Last of Us. Pedro Pascal, który wciela się w rolę Joela jest pewny, że adaptacja spodoba się graczom. Dyrektor ds. treści w HBO Max przyznał natomiast, że premiera serialu nastąpi dopiero w 2023 roku.

Pedro Pascal o jakości adaptacji

Aktor udzielił niedawno wywiadu niemieckiemu pismu Neelix. W jego trakcie padło pytanie związane z presją, jaką może wywiera jakość gry, na której bazuje serial. Odpowiedź Pascala wskazuje jednak, że jest on bardzo pewny jakości ekranizacji. Jego wypowiedź brzmiała bowiem następująco: (via IGN).

Myślę, że serial może nawet przebić oryginalną grę. Nie mam wątpliwości, że nie zawiedziemy zarówno fanów oryginału oraz nowych widzów.

Jak wiadomo, The Last of Us od HBO Max wprowadzi pewne zmiany w stosunku do oryginalnej historii. Na ten moment nie wiadomo jednak, jak znaczące one będą. Pewnym jest jednak to, że cała akacja zostanie cofnięta w czasie o 10 lat.

Premiera serialu dopiero w 2023 roku

Jednocześnie dowiedzieliśmy, że The Last of Us ukaże się dopiero w przyszłym roku. Dyrektor ds. treści w HBO max – Casey Bloys – potwierdził, że w Kanadzie ciągle trwają zdjęcia i nie ma szans na ukazanie się serialu w 2022 roku. (via Deadline). Wypowiedział się on także na temat jakości pierwszych epizodów:

Widziałem kilka pierwszych odcinków i jestem podekscytowany. Craig zrobił dla nas Czarnobyl. Jest on fantastycznym scenarzystą i reżyserem. To co widziałem wygląda niesamowicie i jestem z tego powodu zadowolony. Nie ukaże się jednak w 2022.

O tym, czy Pedro Pascal miał rację dowiemy się, gdy serial ujrzy światło dzienne. Nie znamy jednak dokładnej daty premiery, więc na weryfikację jego słów przyjdzie nam poczekać.

  1. HBO Max – oficjalna strona

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej