Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2020, 13:46

The Last of Us 2 - zobacz, jak zmieniała się grafika gry

Na YouTube zostało opublikowane porównanie detali z materiałów demonstracyjnych nadchodzącego The Last of Us 2. Specjaliści z NX Gamer wzięli na warsztat wcześniejsze filmy z tej gry i te ostatnio opublikowane. Zobacz, jak bardzo zmienił się jej wygląd.

The Last of Us 2 - zobacz jak zmieniała się grafika gry - ilustracja #1
The Last of Us: Part 2. Źródło: PlayStation

Na kanale Youtube NX Gamer opublikowano film, w którym dokonano drobiazgowego porównania materiałów z gry The Last of Us: Part 2, pochodzących z różnych etapów produkcji. Już wcześniejsze materiały, z 2017 i 2018 roku prezentowały ładną grafikę. Aktualne demo z niedawnego State of Play pokazuje, że z konsoli PlayStation 4 można jeszcze całkiem sporo wycisnąć.

W SKRÓCIE:
  • analiza materiałów filmowych z gry ukazuje postęp technologiczny, jaki dokonał się podczas tworzenia The Last of Us: Part 2;
  • ulepszenia graficzne dotyczą głównie shaderów, efektów post-processingu, kolorów i cieni;
  • The Last of Us: Part 2 ma mieć premierę 19 czerwca 2020 roku.

Akcja nowej gry dzieje się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Spokój pary bohaterów, Ellie i Joela, nie trwał długo. Nagłe i traumatyczne wydarzenia zmuszają Ellie do wyruszenia w samotną wędrówkę. Będzie przemierzać post-pandemiczne tereny USA. Zobaczymy zarówno ośnieżone bezdroża, jak i zieleń szturmującej miasta natury. Analiza NX Gamer pokazuje jak duże zmiany zaszły w oprawie i mechanice gry w czasie jej produkcji. Najlepiej samemu wyciągnąć wnioski oglądając poniższy materiał:

W porównaniu można dostrzec przede wszystkim ulepszenia shaderów, efektów i cieni. Bardziej efektownie wyglądają teraz mokre powierzchnie, wymieniono też wiele tekstur. Gama kolorów została nieco zmieniona, efekty ognia i oświetlenia wyglądają bardziej naturalnie. Oglądając film można docenić kunszt animatorów i projektantów poziomów. W komentarzach pod filmem niektórzy wyrażają swoje niedowierzanie, patrząc jak będzie wyglądać The Last of Us: Part 2 na PlayStation 4. Jednak niedługo będziemy mogli zobaczyć to na własne oczy. Oficjalna premiera gry Naughty Dog nastąpi 19 czerwca.