Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2017, 19:56

The Florida Project, Dżungla - weekendowe premiery filmowe

W świąteczny weekend do kin trafi 5 filmów - świetnie oceniany The Florida Project, survival z Danielem Radcliffe'em, muzyczny Pitch Perfect 3, komedia Bękarty i nowa animacja z Muminkami.

The Florida Project

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

To jest film, który już teraz nosi spory bagaż oczekiwań. Zerknijcie na plakat. Ten film ma dostać Oscara, bo jest aż tak dobrą produkcją, z czym zresztą zgadza się wielu krytyków. Oto historia małej Moonee mieszkającej z mamą w tanim motelu w bezpośrednim sąsiedztwie Disneylandu. Życie toczy się z dnia na dzień, a kamera cierpliwie podąża za swoimi bohaterami prezentując coś, co – jak się wydaje - nie wymagało scenariusza. Urocze dzieciaki rozrabiają, odizolowane od problemów dorosłości, a widz chłonie to z uśmiechem na twarzy. Oficjalnie jest to dramat, ale wygląda na to, że idealnie łączy ciężkie tematy z niezwykłą lekkością.

  1. Reżyseria: Sean Baker
  2. Grają: Brooklynn Prince, Willem Dafoe, Caleb Landry Jones

Dżungla

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Prawdziwa historia Yossiego Ghinsberga brzmi niewiarygodnie, więc oczywiście idealnie nadaje się na film. Twórca horroru Wolf Creek wziął na warsztat książkę Ghinsberga przedstawiającą jego zagubienie się w amazońskiej dżungli – trzech przyjaciół postanowiło zwiedzić zarośnięte tereny Ameryki Południowej i skorzystali z usług tajemniczego przewodnika. Efekt – nieludzki survival, którego bohaterem stał się grany przez Radcliffe’a Yossi. Krytycy są rozdarci – jedni chwalą intensywność przeżycia, piękne zdjęcia i grę aktorską, inni narzekaj na płytki scenariusz zbytnio koncentrujący się na cierpieniu bohatera.

  1. Reżyseria: Greg McLean
  2. Tytuł oryginalny: Jungle
  3. Grają: Daniel Radcliffe, Thomas Kretschmann, Jacek Koman

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Pitch Perfect 3 (kolejny odcinek znanej muzycznej komedii z Anną Kendrick i Rebel Wilson),
  2. Bękarty (komedia z Owenem Wilsonem i Edem Helmsem – dwóch braci próbuj odkryć, kto jest ich ojcem),
  3. Magiczna zima Muminków (animacja o pierwszej zimie sympatycznych stworków, które zwykle zapadają w sen zimowy).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.