Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2013, 12:35

autor: qjin

The Dishwasher: Vampire Smile zmierza na PC. Charlie Murder latem

James Silva, przedstawiciel Ska Studios, zapowiedział, że wraz z koncernem Microsoft przygotowują się do stworzenia pecetowej wersji zręcznościówki zatytułowanej The Dishwasher: Vampire Smile. Na komputery osobiste trafi od razu edycja rozszerzona tytułu. Ponadto Charlie Murder, nowa gra tych samych twórców, zadebiutuje latem tego roku.

Posoka leje się na wszystkie strony w The Dishwasher - The Dishwasher: Vampire Smile zmierza na PC. Charlie Murder latem - wiadomość - 2013-06-06
Posoka leje się na wszystkie strony w The Dishwasher

Zespół Ska Studios ogłosił, że The Dishwasher: Vampire Smile, krwawa platformówka wydana pierwotnie w kwietniu 2011 roku na Xboksie 360, zadebiutuje z pomocą koncernu Microsoft na PC. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że niedawno użytkownik o pseudonimie Barabus, jeden z rosyjskich modderów, przekonwertował nielegalnie grę na komputery osobiste „w imię sprawiedliwości”. Co na to twórcy?

James Silva, jeden z producentów gry, wypowiedział się, że prace nad edycją reżyserską The Dishwasher: Vampire Smile planowane były na długo przed wydaniem pirackiej wersji portu. Przedstawiciel Ska Studios dodał, że chciał wydać produkcję na komputery osobiste od momentu premiery konsolowej edycji, ale to czasochłonny proces, wymagający sporego nakładu pracy, a niewielkie studio jest pochłonięte tworzeniem kolejnej gry. Ponadto twórca poczuł się pochlebiony, że The Dishwasher: Vampire Smile wzbudziło taki entuzjazm wśród graczy pecetowych, ale z drugiej strony zwrócił się do rosyjskiego hakera, żeby ten zaprzestał mówić, iż stworzenie pirackiej wersji to sprawiedliwość. Silva jest skonsternowany uzasadnieniem tego niemoralnego postępowania Barabusa.

Jak nie wampiry, to roboty – tak wygląda dzień powszedni bohatera Vampire Smile - The Dishwasher: Vampire Smile zmierza na PC. Charlie Murder latem - wiadomość - 2013-06-06
Jak nie wampiry, to roboty – tak wygląda dzień powszedni bohatera Vampire Smile

The Dishwasher to produkcja, na którą warto czekać, o czym przeczytacie w naszej recenzji (wystawiliśmy jej bardzo wysoką notę – 9/10). Wcielamy się w niej w pomywacza, który został samurajem walczącym zaciekle z setkami przeciwników, takimi jak wampiry czy chodzące zwłoki. Trup ściele się gęsto, a sama gra została utrzymana w dość ponurej tonacji. W przypadku konwersji na PC możemy spodziewać się podwyższonej rozdzielczości ekranu czy dostosowania sterowania do tandemu klawiatura plus myszka. Deweloper Ska Studios pracuje także nad nowym tytułem w podobnym stylu: Charlie Murder. Gra w wersji na Xboksa 360 jest już na ukończeniu i powinna zawitać na rynek cyfrowej dystrybucji latem tego roku. Opublikowano też zwiastun nadchodzącej produkcji, który obejrzycie poniżej:

Wydania pecetowej wersji The Dishwasher: Vampire Smile, która otrzyma dodatkową, unikalną zawartość, powiniśmy spodziewać się po premierze Charlie Murder, czyli zapewne nastąpi to jeszcze w tym roku, a być może nawet w najbliższych kilku miesiącach.