Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2013, 19:15

The Dark Below kolejnym dodatkiem do World of Warcraft?

Firma Blizzard Entertainment zarejestrowała nowy znak towarowy – The Dark Below. Jak wskazuje nazwa, może to być kolejny dodatek do popularnej gry MMO – World of Warcraft. Wielu graczy spodziewa się również pierwszego rozszerzenia do Diablo 3.

Firma Blizzard z pewnością ogłosi w tym roku coś dużego – jak nie w sierpniu na Gamescomie, to zawsze pozostaje listopadowy Blizzcon - The Dark Below kolejnym dodatkiem do World of Warcraft? - wiadomość - 2013-08-13
Firma Blizzard z pewnością ogłosi w tym roku coś dużego – jak nie w sierpniu na Gamescomie, to zawsze pozostaje listopadowy Blizzcon

W amerykańskim urzędzie patentowym firma Blizzard Entertainment zarejestrowała znak handlowy The Dark Below. Jak można wyczytać na stronie WoWWiki jest to miejsce zamieszkałe przez różne rodzaju demony i pomioty, ściśle powiązane z uniwersum popularnego MMORPG-a – World of Warcraft. Istnieje raczej niewielkie prawdopodobieństwo, żeby znak towarowy był związany z Diablo 3, do którego niedługo ma zostać zapowiedziany pierwszy dodatek.

Mimo upływu lat marka World of Warcraft trzyma się bardzo dobrze, nawet biorąc pod uwagę ostatnie spadki liczby aktywnych graczy. Od czasu premiery podstawki doczekaliśmy się czterech oficjalnych rozszerzeń, z czego ostatnie, Mists of Pandaria, ukazało się w 2011 roku. Wygląda na to, że Blizzard zaserwuje graczom jeszcze jeden dodatek – wspomniane The Dark Below (prawdopodobny podtytuł). Jednakże należy rozpatrzyć też trzecią opcję – równie dobrze może to być produkcja, która nie ma bezpośredniego związku z dotychczasowymi projektami firmy.

The Dark Below okaże się piątym rozszerzeniem do World of Warcraft, a może nowym tytułem powiązanym z tym uniwersum? (źródło: MMOChampion.com) - The Dark Below kolejnym dodatkiem do World of Warcraft? - wiadomość - 2013-08-13
The Dark Below okaże się piątym rozszerzeniem do World of Warcraft, a może nowym tytułem powiązanym z tym uniwersum? (źródło: MMOChampion.com)

Zapowiedzi The Dark Below nie należy się raczej spodziewać na przyszłotygodniowych targach Gamescom, przynajmniej jeśli potwierdzi się, że to kolejne rozszerzenie do World of Warcraft. Dla przypomnienia Mists of Pandaria została ogłoszona na imprezie Blizzcon, którego nowa edycja będzie miała miejsce w dniach 8-9 listopada 2013 roku. Z kolei w Kolonii najprawdopodobniej doczekamy się zapowiedzi dodatkowych przygód do Diablo 3. Więcej szczegółów poznamy 21-25 sierpnia.