Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Cenega Press Release 5 czerwca 2013, 08:58

The Bureau: XCOM Declassified w planie wydawniczym firmy Cenega

Podejmuj decyzje, pociągaj za spust i przejmij dowództwo w nowej, oryginalnej historii XCOM.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Cenega, oficjalny partner firmy 2K Games w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego trafia The Bureau: XCOM Declassified. Tytuł ten ukaże się na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz na komputerach osobistych w oryginalnej angielskiej wersji językowej. Premiera gry zapowiedziana jest na 23 sierpnia 2013 roku.

The Bureau: XCOM Declassified w planie wydawniczym firmy Cenega - ilustracja #1

Jest rok 1962. Zimna Wojna trzyma naród w objęciach strachu. Ameryce grozi jednak dużo większe zagrożenie niż komunizm. W tym właśnie czasie BIURO, tajna rządowa jednostka, rozpoczyna śledztwo i w rezultacie tuszuje prawdę o serii tajemniczych ataków na terytorium USA. Jako agent specjalny William Carter, podejmuj decyzje, pociągaj za spust i przejmij dowództwo nad oddziałem w taktycznej strzelance z trzecio-osobowym widokiem, w której tajna wojna w obronie ludzkości toczy się o najwyższą stawkę. Gra zaoferuje m.in.: wiernie odwzorowane realia i klimat Ameryki lat 60-tych, walkę, w której wykorzystując opcje taktyczne dowodzisz oddziałem, brutalne konsekwencje podejmowanych decyzji i rządowe tuszowanie prawdy o tym, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

“Jesteśmy podekscytowani niezwykle szczegółową i wyraźnie określoną wizją gry The Bureau: XCOM Declassified jaką ma studio 2K Marin”- powiedział Christoph Hartmann, szef 2K - „Ta gra ewoluowała dzięki kreatywnemu procesowi tworzenia, a rezultatem jest napędzana narracją rozgrywka, która jest wymagająca dla graczy i wymusza na nich używanie taktycznego myślenia”

The Bureau opowiada o tajemniczych początkach organizacji XCOM” – mówi Morgan Gray, dyrektor kreatywny 2K Marin - „Rozszerzamy uniwersum poprzez opowieść o rządowej konspiracji i zakrojonemu na dużą skalę tuszowaniu prawdy, przedstawioną w formie taktycznej rozgrywki z widokiem z trzeciej osoby”.

The Bureau, jako gra przygotowana w duchu świata XCOM, kładzie duży nacisk na system walki oraz wymaga od graczy taktycznego myślenia oraz działania. Widok z perspektywy trzeciej osoby daje również unikalny wgląd w sytuację, a system Battle Focus daje nowe możliwości taktyczne, które pozwalają osiągnąć przewagę na polu walki. The Bureau w mechanice rozgrywki zawiera opcję „permanentnej śmierci” , a gracz decydując się na konkretne rozkazy, poczuje jak kosztowna może być pomyłka w prowadzeniu swoich ludzi w czasie misji.

Podstawowe cechy gry:

· The Bureau: XCOM Declassified to strzelanka z widokiem z trzeciej osoby, tworzona przez studio odpowiedzialne za grę BioShock 2.

· Odkryj prawdę – walcz na ulicach Ameryki lat 60-tych odkrywając tym samym prawdę o pierwszej, pozaziemskiej inwazji.

· Bądź dowódcą na polu walki – Jako William Carter jednocześnie walcz i podejmuj decyzje. Opracuj plan działania, zaplanuj zasadzki i oflankuj atakujących Cię przeciwników by zneutralizować zagrożenie.

· Taktyczna rozgrywka – używaj strategii na Twoją korzyść: skorzystaj z Battle Focus by spowolnić czas i wydać kolejne rozkazy, dowodząc swoim oddziałem i wykorzystując różne opcje taktyczne przechyl szalę zwycięstwa na Twoją korzyść.

· Nie ma drugiej szansy – płać wysoką cenę za podejmowane decyzje – opcja trwałej śmierci sprawi, że członkowie Twojego oddziału będą dla Ciebie warci dużo bardziej niż kiedykolwiek, a strata choćby jednego z nich będzie bardzo bolesna.

· Refleks strategiczny – wykorzystaj błędy przeciwnika na swoją korzyść. Wydawaj rozkazy „w biegu” by przechytrzyć przeciwnika oraz podejmuj decyzje w ułamku sekundy, by ocalić członków Twojego oddziału.

· Modyfikowanie, które ma znaczenie – naucz członków swojego oddziału unikalnych specjalizacji, wprowadzając dynamiczną kombinację umiejętności, które będą uzupełniały Twój styl gry.