Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 lutego 2022, 19:00

The Book of Boba Fett popularniejsze od 2. sezonu Mandalorianina. Widać to na przykładzie finału

Finałowy odcinek pierwszego sezonu The Book of Boba Fett przyciągnął przed ekrany rzesze widzów. Serial cieszy się większą popularnością od 2. sezonu The Mandalorian.

Finał pierwszego sezonu Księgi Boby Fetta w ciągu pięciu dni od premiery obejrzało ponad 1,5 miliona widzów w Stanach Zjednoczonych. Jest to wynik o 36% lepszy niż ten osiągnięty przez ostatni odcinek drugiego sezonu serialu The Mandalorian. Jego premiera miała miejsce w grudniu 2020 roku i w tym samym okresie przyciągnął przed ekrany 1,1 miliona osób.

Wzrost liczby abonentów przyczyną sukcesu?

Warto wspomnieć, że pierwszy odcinek osiągnął liczbę ponad 1,7 miliona widzów, co jest wynikiem o 13% lepszym niż zwieńczenie sezonu. Niektórzy tłumaczą bardzo dobry wynik Księgi Boby Fetta wzrostem liczby subskrybentów Disney+. Platforma posiada prawie 130 milionów abonentów i może pochwalić się ponad 11-milionowym wzrostem w I kwartale tego roku. Serial Loki jest bezsprzecznie rekordzistą. Pierwszy odcinek w ciągu kilku dni obejrzało 2,5 miliona widzów, z kolei finałowy odcinek przyciągnął przed ekrany 1,9 miliona osób.

Zainteresowanie i ekscytacja widzów pierwszym sezonem Księgi Boby Fetta przetrwała do samego końca. 1,5 miliona Amerykanów, którzy obejrzeli finał to wynik o 36% lepszy niż zakończenie drugiego sezonu The Mandalorian. Disney wykonał świetną robotę, tworząc mocne i oryginalne treści, które utrzymują zaangażowanie fanów – powiedział Cole Strain z firmy analitycznej Samba TV.

Finał pierwszego sezonu Księgi Boby Fetta o tytule W imię honoru został wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza. Za scenariusz odpowiadają zaś Jon Favreau oraz Noah Kloor.