Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2017, 08:12

Tennis World Tour - zapowiedziano symulator tenisa od twórców serii Top Spin

Zapowiedziano Tennis World Tour, czyli grę tenisową, która zaoferuje realistyczną symulację tego sportu. Nad projektem pracują weterani serii Top Spin.

Top Spin 4 było wyśmienitym symulatorem tenisa i duchowy spadkobierca tej produkccji jest czymś, na co czeka wielu graczy. - Tennis World Tour - zapowiedziano symulator tenisa od twórców serii Top Spin - wiadomość - 2017-05-22
Top Spin 4 było wyśmienitym symulatorem tenisa i duchowy spadkobierca tej produkccji jest czymś, na co czeka wielu graczy.
TENNIS WORLD TOUR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Breakpoint Studio
  2. Wydawca: Bigben Interactive
  3. Gatunek: symulacja tenisa
  4. Platformy: PC, konsole
  5. Data premiery: 2018 r.

Firma Bigben Interactive zapowiedziała grę sportową Tennis World Tour, która zmierza na pecety oraz niesprecyzowane jeszcze konsole. Projekt ma zadebiutować w przyszłym roku. Na razie nie opublikowano żadnych materiałów graficznych, gdyż wydawca zamierza to zrobić dopiero podczas tegorocznej edycji targów gamescom.

Według Bigben Interactive produkcja ma ustanowić nowe standardy wśród gier tenisowych. Oczywiście, firmy lubią zachwalać swoje nadchodzące projekty, ale w tym wypadku są spore szanse, że te ambitne plany uda się zrealizować. Nad Tennis World Tour pracuje bowiem studio Breakpoint, na czele którego stoi Pierre André. Twórca ten wcześniej był producentem Top Spin 4, które, pomimo sześciu lat na karku, pozostaje chyba najlepszą realistyczną grą tenisową na rynku. W zespole jest również wiele innych osób, które zaangażowane były w produkcję tej serii.

Biorąc pod uwagę doświadczenie twórców, nikogo nie zaskoczy informacja, że Tennis World Tour ma być duchowym spadkobiercą cyklu Top Spin. Nacisk położony więc zostanie na realizm. Autorzy twierdzą, że współczesna technologia pozwoli im na opracowanie symulacji na poziomie, który wcześniej był nieosiągalny.

W Tennis World Tour znajdziemy ponad trzydziestu prawdziwych zawodników, wśród których nie zabraknie takich sław jak Roger Federer, Gaël Monfils, Angelique Kerber czy Garbine Muguruza. Gracze otrzymają dostęp do wielu różnych stylów gry, a na wyniki wpłyną także strategie dotyczące przygotowań przed meczami.

  1. Oficjalna strona firmy Bigben Interactive