Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2022, 14:23

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Tekken 8 może zadebiutować wcześniej, niż myśleliśmy

Firma Bandai Namco przedstawiła najnowsze wyniki finansowe. Przy okazji wydawca odniósł się do premiery długo wyczekiwanej gry Tekken 8.

Źródło fot. YouTube, PlayStation
i

Podczas wrześniowego wydarzenia State of Play firma Bandai Namco oficjalnie zaprezentowała nadchodzącą bijatykę Tekken 8. Mimo że ówczesny zwiastun (obejrzycie go na końcu wiadomości) zaoferował obiecujące pierwsze spojrzenie na długo wyczekiwaną produkcję, wciąż istniało wiele niewiadomych związanych z grą – w tym z datą jej premiery.

Brak jakichkolwiek informacji ze strony Japończyków mógł sugerować, że na oficjalny debiut przyjdzie nam długo poczekać. Tymczasem okazuje się, iż może być on bliżej, niż myśleliśmy.

Przy okazji spotkania z inwestorami i omawiania przez Bandai Namco najnowszego raportu finansowego, jeden z przedstawicieli firmy został zapytany o to, czy przedsiębiorstwo planuje wydać w przyszłym roku produkcje oferujące „nowe doświadczenie”. Japończycy zdradzili wówczas, że Tekken 8 może zadebiutować w następnym roku fiskalnym, czyli w terminie od 1 kwietnia 2023 roku do końca marca 2024 roku (via Insider Gaming).

Oprócz tytułów zaplanowanych w roku fiskalnym 2022, planujemy wydać kilka głównych gier w roku fiskalnym 2023, które pozwolą graczom cieszyć się zabawą dłużej i głębiej. Rozwijamy również Tekkena 8 z zamiarem wydania go w 2023 roku lub później – brzmiała odpowiedź.

Co prawda jest to wciąż dosyć szerokie okno, bowiem równie dobrze gra może ukazać się na początku 2024 roku. Niemniej w końcu otrzymaliśmy drobne – i pozytywne – wskazówki, które rzucają na sytuację więcej światła (dotąd o dacie premiery nie było w ogóle mowy). Czy okażą się one prawdziwe? Miejmy nadzieję. Tymczasem musimy uzbroić się w cierpliwość.

Przypomnijmy, że Tekken 8 powstaje na silniku Unreal Engine 5. Produkcja będzie dostępna zarówno na pecetach, jak i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej