Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 marca 2019, 19:40

autor: Ender

Taika Waititi zagra w serialu Star Wars: The Mandalorian. Wkrótce zwiastun

Nowozelandzki reżyser Taika Waititi zagra jednego z bohaterów w nadchodzącym serialu Star Wars: The Mandalorian. Dowiedzieliśmy się również, że twórcy serii najpewniej zaprezentują jej pierwszy zwiastun 14 kwietnia, podczas specjalnego panelu dyskusyjnego na konwencie Star Wars Celebration.

Star Wars: The Mandalorian to flagowy projekt nowego serwisu streamingowego Disney+, który ma wystartować jeszcze w tym roku. Zdjęcia do pierwszego sezonu tego kosztującego dziesiątki milionów dolarów serialu zakończyły się oficjalnie w lutym. Jakiś czas temu poznaliśmy główną obsadę serii, a także reżyserów jej poszczególnych epizodów, wśród których znalazł się Nowozelandczyk Taika Waititi. Poza wieloma obrazami realizowanymi w swojej ojczyźnie, twórca zasłynął ostatnio za sprawą marvelowskiego filmu Thor: Ragnarok.

Waititi podczas sesji nagraniowej. Źródło: Instagram Jona Favreau - Taika Waititi zagra w serialu Star Wars: The Mandalorian. Wkrótce zwiastun - wiadomość - 2019-03-22
Waititi podczas sesji nagraniowej. Źródło: Instagram Jona Favreau

Dzięki nowemu wpisowi na Instagramie, którego autorem jest twórca i producent serialu Jon Favreau, dowiedzieliśmy się, że Waititi najprawdopodobniej zagra także jedną z postaci w Star Wars: The Mandalorian, udzielając głosu droidowi IG-88. Ten cybernetyczny łowca nagród pojawił się po raz pierwszy w piątym epizodzie gwiezdnej sagi, przyjmując wraz z towarzyszami zlecenie od Dartha Vadera na wyśledzenie i schwytanie załogi Sokoła Milenium.

Na razie nie wiemy, jak mocno swoją obecność w serii zaznaczy IG-88. Pytaniem jest również to, czy jest to rzeczywiście ten sam robot, którego widzieliśmy w oryginalnej trylogii. Waititi tradycyjnie lubi pokazywać się w mniejszych lub większych rolach, w reżyserowanych przez siebie filmach. W najnowszym Thorze wcielił się np. w niezwykle lubianego przez fanów Korga.

Mimo zaledwie jednej sceny w oryginalnej trylogii, w starym kanonie Star Wars IG-88 pojawiał się regularnie w wielu seriach książkowych oraz komiksowych, pozwalając ich czytelnikom poznać lepiej świat łowców nagród. Droid-zabójca odegrał już także pewną rolę w historiach opublikowanych po przejęciu marki przez wytwórnię Disney. Możemy zobaczyć go chociażby w trzech odcinkach animowanych krótkometrażówek Star Wars: Forces of Destiny, gdzie polował na księżniczkę Leię oraz Qi'rę, znaną z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, a także w kilku zeszytach komiksowych.

Droid IG-88 (z lewej) w towarzystwie innych łowców nagród w oryginalnej trylogii. - Taika Waititi zagra w serialu Star Wars: The Mandalorian. Wkrótce zwiastun - wiadomość - 2019-03-22
Droid IG-88 (z lewej) w towarzystwie innych łowców nagród w oryginalnej trylogii.

Disney potwierdził także, że na trwającym w dniach 11-15 kwietnia konwencie Star Wars Celebration zorganizowany zostanie specjalny panel dyskusyjny poświęcony The Mandalorian. 14 kwietnia pojawi się na nim obsada serii oraz jej kluczowi twórcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że poza szkicami koncepcyjnymi i innymi materiałami z produkcji, pokażą oni również fanom pierwszy zwiastun lub zmontowany już fragment serialu. Warto dodać, że prawie całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo, a zapisy wideo z poszczególnych paneli znajdą się w sieci.

Akcja Star Wars: The Mandalorian rozgrywa się w kilka lat po zakończeniu Powrotu Jedi. Główny bohater będzie samotnym strzelcem, działającym w odległych rejonach galaktyki, do których nie sięga prawo Nowej Republiki. W protagonistę wcieli się Pedro Pascal, znany z seriali Narcos, Gra o tron oraz filmu Kingsman: Złoty krąg. Pascalowi na ekranie towarzyszyć będą Giancarlo Esposito (Gus Fring z Breaking Bad), Gina Carano (Angel Dust z Deadpoola), Emily Swallow (Amara z Nie z tego świata), Carl Weathers (Apollo Creed z filmów z serii Rocky), Omid Abtahi (Homes z Igrzysk śmierci: Kosogłos – częśc 2), Werner Herzog (reżyser m.in. Grizzly Mana) oraz Nick Nolte (Wade Whitehouse z Prywatnego piekła). Scenarzystą i producentem serii jest Jon Favreau. Za reżyserię poszczególnych epizodów odpowiadać będą: Dave Filoni (Star Wars: Wojny klonów), Deborah Chow (Jessica Jones), Rick Famuyiwa (Dope), Bryce Dallas Howard (Solemates) oraz Taika Waititi (Thor: Ragnarok).

  1. Oficjalna strona Star Wars