filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 sierpnia 2022, 13:16

autor: Kamil Kleszyk

Szybcy i wściekli rozwścieczyli mieszkańców Los Angeles. Protest przerwie prace na planie?

Mimo że premiera dziesiątej odsłony serii Szybcy i wściekli nastąpi w przyszłym roku, to ta już budzi wielkie zainteresowanie – niekoniecznie w dobrym tego słowa znaczeniu.

Fot.: Szybcy i wściekli, Rob Cohen, Universal Pictures, 2001.

Aż trudno w to uwierzyć, ale pierwsza odsłona Szybkich i wściekłych zadebiutowała ponad 20 lat temu (ale ten czas leci!). Od tego czasu seria doczekała statusu kultowej, a w jej dorobku pojawiło się osiem kolejnych części i jeden spin-off. Rzesze fanów Dominica Toretto i jego ekipy z wielką radością przyjęły wieść o przyszłorocznej premierze dziesiątej odsłony przygód zbuntowanych wirtuozów kierownicy. Co ciekawe, są też osoby, które są znacznie mniej zadowolone z tego faktu.

Jak informuje Variety, mieszkańcy dzielnicy Angelino Heights w Los Angeles otrzymali zawiadomienia o tym, że ekipa Szybkich i wściekłych 10 w najbliższych dniach rozpocznie zdjęcia przed domem filmowego Dominica Toretto.

Ponadto z raportu dziennikarzy wynika, że sceny obejmować będą „symulowaną aktywność służb ratunkowych, zdjęcia lotnicze, zwilżanie ulicy i zadymienie okolicy”.

W związku z tym, rozgoryczeni mieszkańcy Angelino Heights zapowiedzieli protest przeciw produkcji Fast X, jeśli władze studia Universal nie odstąpią od planów zdjęć. Swoją decyzję argumentują tym, że w wyniku popularności marki Szybcy i wściekli cała dzielnica stała się domem dla entuzjastów samochodów, angażujących się w wyścigi i inne potencjalnie niebezpieczne zachowania wokół prawdziwych lokalizacji franczyzy.

Jeśli pozwolenie na kręcenie tego filmu od Universal zostanie wydane w Angelino Heights, lub jakiejkolwiek jego części... zorganizujemy ogromny protest i zaprosimy wielu reporterów oraz serwisy informacyjne, aby sfilmować nas protestujących przeciwko tym zdjęciom. Zorganizujemy go, aby uhonorować 178 osób, które zostały zabite przez ulicznych rajdowców w Los Angeles i ukarać Universal za ich bezduszne lekceważenie tej śmiertelnej epidemii ulicznych wyścigów, którą ich filmy zapoczątkowały i nadal promują – brzmi pismo wystosowane przez jednego z mieszkańców do Rady Miasta Los Angeles.

Jaki będzie finał owej sprawy? O tym przekonamy się zapewne już niedługo.

Na koniec przypomnijmy, że jeśli protesty lub inne nieprzewidziane czynniki nie zmienią planów ekipy Szybkich i wściekłych 10, to widowisko pojawi się na dużych ekranach 19 maja 2023 roku.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej