futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 17 października 2023, 16:36

autor: Marek Pluta

Switch 2 może mieć zmienione sterowanie; nowy patent Nintendo sugeruje wygląd konsoli

Najnowszy patent Nintendo sugeruje, jak będzie wyglądało Switch 2. Z opublikowanych szkiców wynika, że urządzenie może znacznie różnić się od obecnego modelu.

Źródło fot. Unsplash | Erik Mclean
i

Choć Nintendo wciąż oficjalnie nie zapowiedziało konsoli Switch 2, to jest już niemal pewne, że pracuje nad następcą popularnego sprzętu. W sieci pojawiły się szczegóły nowego patentu japońskiego koncernu, do którego dołączone szkice mogą sugerować wygląd przyszłej konsoli. Z rysunków wynika, że nowe urządzenie do grania będzie znacząco różniło się od obecnej generacji.

Switch 2 może się różnić od poprzednika

Opublikowany właśnie patent japońskiego giganta, złożony pod koniec ubiegłego roku, zawiera cztery szkice, które sugerują, jak nowa konsola miałaby wyglądać. Patrząc na poniższe rysunki nietrudno zauważyć, że Switch 2 będzie bardzo różnił się od obecnego modelu. Największą różnicą wydaje się być brak Joy-Conów, gdyż sterowanie może zostać na stałe zintegrowane ze sprzętem. Rysunki pokazują gałkę, znajdującą się po lewej stronie ekranu oraz cztery przyciski po prawej, jak również dwa kolejne klawisze (tzw. shoulder) umieszczone na górze.

Switch 2 może mieć zmienione sterowanie; nowy patent Nintendo sugeruje wygląd konsoli - ilustracja #1
Źródło: Game Rant

Na dolnej krawędzi znajduje się obecnie przycisk Home, a także port USB, głośniki oraz przyciski umożliwiające wykonywanie zrzutu ekranu oraz uruchomienie nagrywania rozgrywki.

Switch 2 może mieć zmienione sterowanie; nowy patent Nintendo sugeruje wygląd konsoli - ilustracja #2
Źródło: Game Rant

Górna krawędź nie różni się zbytnio od obecnego modelu. Zamieniono jedynie miejscami włącznik oraz przyciski regulacji głośności. Pozostawiono natomiast gniazdo słuchawkowe i czytnik kart SD z grami.

Switch 2 może mieć zmienione sterowanie; nowy patent Nintendo sugeruje wygląd konsoli - ilustracja #3
Źródło: Game Rant

Mała ilość przycisków w nowej konsoli może być pewnym zaskoczeniem. Patent sugeruje jednak, że Switch 2 będzie miał ekran dotykowy, więc być może zostanie w większym stopniu wykorzystany do sterowania. Musimy jednak pamiętać, że dokument prezentuje jeden z projektów konsoli, co wcale nie oznacza, że finalna wersja tak właśnie będzie wyglądała.

Switch 2 może mieć zmienione sterowanie; nowy patent Nintendo sugeruje wygląd konsoli - ilustracja #4
Źródło: Game Rant

Miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy dokładny wygląd nowej konsoli oraz specyfikację techniczną, gdyż według nieoficjalnych przecieków, jej premiera może odbyć się już we wrześniu przyszłego roku. Na obecną chwilę model kojarzy się raczej z wersją Switch Lite, niżeli z podstawowym wariantem urządzenia.

Marek Pluta

Marek Pluta

Od dawna związany z serwisami internetowymi zajmującymi się tematyką gier, a także nowoczesnych technologii. Przez wiele lat współpracował m.in. z portalami Onet i Wirtualna Polska, a także innymi serwisami oraz czasopismami, gdzie zajmował się m.in. pisaniem newsów i recenzowaniem popularnych gier, jak również testowaniem najnowszych akcesoriów komputerowych. Wolne chwile lubi spędzać na rowerze, zaś podczas złej pogody rozrywkę zapewnia mu dobra książka z gatunku sci-fi. Nie stroni również od gier komputerowych, zaś do jego ulubionych gatunków należą strzelanki oraz produkcje MMO.

więcej