Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 stycznia 2018, 11:45

autor: Czarny Wilk

Świeże wieści o netfliksowym serialu Agnieszki Holland i Kasi Adamik

Nowe doniesienia o zapowiedzianym w zeszłym roku pierwszym polskim serialu Netfliksa wskazują miejsce, w którym kręcona będzie produkcja science fiction w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik.

Pojawiły się nowe informacje o zapowiedzianym we wrześniu 2017 roku pierwszym polskim serialu Netfliksa. Jak donosi lubelska edycja Gazety Wyborczej, zdjęcia do reżyserowanej przez Agnieszkę Holland i Kasię Adamik produkcji za kilkanaście dni przeniosą się z Warszawy i będą się odbywały między innymi w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Agnieszka Holland wyreżyserowała m.in. Pokot, W ciemności oraz odcinki serialu House of Cards. - Świeże wieści o netfliksowym serialu Agnieszki Holland i Kasi Adamik - wiadomość - 2018-01-29
Agnieszka Holland wyreżyserowała m.in. Pokot, W ciemności oraz odcinki serialu House of Cards.

Oprócz potwierdzonych wieści o lokalizacji planu zdjęciowego, w ostatnim czasie w serwisie Filmstart.pl pojawiły się także nieoficjalne doniesienia o obsadzie produkcji. Jeśli się sprawdzą, to na ekranie zobaczymy Andrzeja Chyrę, Zofię Wichłacz, Roberta Więckiewicza, Macieja Musiała, Patrycję Wolny i Michalinę Olszańską. Oficjalny opis fabuły ośmioodcinkowego serialu science fiction brzmi następująco:

W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju - i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Data premiery serialu nie została jeszcze podana.