Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 maja 2018, 10:29

autor: Adrian Werner

Swamp Thing - powstaje serialowa adaptacja komiksu DC

Firma DC Entertainment poinformowała, że trwają prace nad serialem telewizyjnym Swamp Thing, bazującym na komiksach u nas znanych jako Saga o potworze z bagien. Produkcja pojawi się w serwisie streamingowym DC Universe, który ma ruszyć w tym roku.

Stwór znany jako Swamp Thing dołączył do komiksowego uniwersum DC w 1972 roku. - Swamp Thing - powstaje serialowa adaptacja komiksu DC - wiadomość - 2018-05-03
Stwór znany jako Swamp Thing dołączył do komiksowego uniwersum DC w 1972 roku.

Od dłuższego czasy wiemy, że firma DC Entertainment szykuje własny serwis streamingowy. Teraz usługa została oficjalnie zapowiedziana jako DC Universe i przy okazji ujawniono nowe informacje na temat produkcji, które będą tam dostępne.

Przede wszystkim poinformowano, że trwają prace nad serialem Swamp Thing, bazującym na komiksie w Polsce wydawanym pod tytułem Saga o potworze z bagien. Projekt rozwijać będzie producent Mark Verheiden (pracował m.in. nad Constantine i trzecim sezonem Ash vs Evil Dead) oraz scenarzysta Gary Dauberman (m.in. Annabelle: Narodziny zła i To). Nad całością czuwa reżyser James Wan (znany z serii Obecność i .nadchodzącego Aquamana).

Przy okazji zapowiedzi DC Universe ujawniono również loga seriali animowanych Young Justice: Outsiders i Harley Quinn. - Swamp Thing - powstaje serialowa adaptacja komiksu DC - wiadomość - 2018-05-03
Przy okazji zapowiedzi DC Universe ujawniono również loga seriali animowanych Young Justice: Outsiders i Harley Quinn.

Serial opowie o Abby Arcane, pracującej w Centrum Chorób Zakaźnych, która powraca do rodzinnego miasteczka Houma w stanie Luizjana, aby zbadać śmiercionośny wirus pochodzący z lokalnych bagien. Na miejscu zaprzyjaźnia się z naukowcem imieniem Alec Holland, który wkrótce potem ginie w tragicznych okolicznościach. Oczywiście, jak wiemy z komiksu, w rzeczywistości energia życiowa Hollanda połączy się z bagienną roślinnością, powołując do życia nową nadnaturalną istotę.

Przypomnijmy, że już wcześniej zapowiedziano, iż w serwisie zadebiutuje również serial Titans oraz dwie kreskówki w postaci Harley Quinn oraz Young Justice: Outsiders. Druga z tych produkcji stanowi kontynuację kultowej serii animowanej u nas wyświetlanej jako Liga Młodych.

Ponadto w serwisie miał zostać wyemitowany serial Metropolis, opowiadający o przygodach Lois Lane i Lexa Luthora zanim do tytułowego miasta przybył Superman. Ten projekt nie spełnił jednak oczekiwań i dlatego ma zostać gruntownie przerobiony. Jego fabuła najpewniej ulegnie więc sporym zmianom, a na premierę poczekamy znacznie dłużej niż to pierwotnie planowano.

Serwis DC Universe ma zadebiutować w tym roku, ale na razie nie podano dokładnej daty.

  1. Oficjalna strona DC Universe
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.