Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2019, 18:01

autor: Ender

Surviving the Aftermath to nowa strategia firmy Paradox Interactive

Firma Paradox Interactive zapowiedziała sequel strategii Surviving Mars, zatytułowany Surviving the Aftermath. Akcja tytułu rozgrywa się po apokaliptycznej katastrofie niszczącej naszą cywilizację, a zadaniem graczy jest zbudowanie prężnie działającej kolonii ludzi ocalałych z tego globalnego kataklizmu.

Firma Paradox Interactive zaprezentowała właśnie kolejną propozycję dla fanów gier strategiczno-ekonomicznych. Surviving the Aftermath to kontynuacja wydanego w 2018 roku Surviving Mars, pozwalającego nam zbudować pierwszą samowystarczalną marsjańską kolonię. Akcja nowego tytułu przenosi nas z Czerwonej Planety na Ziemię, która została spustoszona przez apokaliptyczną katastrofę. Surviving the Aftermath trafi do sprzedaży w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także komputerach PC (w Epic Games Store, na Steamie oraz prawdopodobnie innych platformach dystrybucji cyfrowej). W przeciągu kilku najbliższych miesięcy wersja beta tytułu pojawi się również na platformie Epic w programie wczesnego dostępu oraz w ofercie inicjatywy Xbox Game Preview.

W trakcie zabawy z Surviving the Aftermath gracze będą musieli skonstruować i zarządzać dobrze funkcjonującą kolonią ludzi ocalałych z globalnego kataklizmu. Deweloperów zaskoczyło niezwykle ciepłe przyjecie Surviving Mars, które zaowocowało wydaniem kilku rozszerzeń do tytułu. Nowa gra zbudowana jest w oparciu o mechaniki i rozwiązania wykorzystywane przez poprzednika. Twórcy chcą je jednak rozwijać i eksperymentować z nimi w interesujący dla fanów sposób. Więcej informacji na temat Surviving the Aftermath poznamy 19 października, na zaczynającej się wówczas imprezie PDXCON 2019, której przebieg będzie transmitowany na żywo w serwisie Twitch.

  1. Paradox Interactive – strona oficjalna