filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 października 2022, 12:50

Superman vs Black Adam będzie czymś więcej niż tylko jednym starciem

Możliwe starcie Black Adama z Supermanem nie ma być jednorazową przygodą. Według producenta Hirama Garcii fani będą mieli do czynienia z czymś znacznie większym.

Źródło fot. Black Adam, reż. Jaume Collet-Serra, Warner Bros. Pictures, 2022
i

Black Adama można już obejrzeć w niektórych kinach na świecie. Niestety, widowisko otrzymuje dosyć przeciętne oceny. Tymczasem dowiadujemy się, że będziemy mieli do czynienia z rozbudową świata DC i kolejne produkcje mają udowodnić, iż Black Adam i Superman funkcjonują w ramach tego samego uniwersum. Hiram Garcia uważa, że obaj superbohaterowie będą często mieli ze sobą do czynienia (via Cinema Blend):

Nigdy nie chodziło o coś jednorazowego lub jedną walkę. Mamy na myśli coś więcej. Chcemy stworzyć długoterminową historię i pokazać, że obie postacie żyją w tym samym świecie oraz często mają ze sobą nawzajem do czynienia, czasem po tej samej stronie, a czasem po przeciwnych. Mamy nadzieję, że w końcu doprowadzi to do starcia między nimi, ale nie chcemy doprowadzić do sytuacji, gdzie będzie miała miejsce tylko jedna walka. Nie o tym marzyliśmy i to nie da fanom satysfakcji. Oni chcą zobaczyć podróż obu bohaterów wiedząc, że są częścią tego samego uniwersum.

Henry Cavill chciał powrócić jako Superman

Hiram Garcia skomentował również powrót popularnego aktora. Z jego słów wynika, że Henry Cavill chciał ponownie wcielić się w superbohatera z uniwersum DC, ale nie wie, na ile produkcji podpisano z nim kontrakt:

Nie jestem pewny, co się dzieje w tej materii. Chciał wrócić, my chcieliśmy, aby wrócił i chcieliśmy się upewnić, że będziemy w stanie umieścić jego postać w tym samym świecie, co Black Adama. Mamy duże ambicje w kwestii naszej pracy, ale wszystko wciąż znajduje się we wczesnym etapie, więc nie jestem w stanie podać aktualnych informacji. Bądźcie jednak pewni, że walczymy.

Filmy z Henrym Cavillem mogłyby być spełnieniem marzeń, o których mówił Dwayne Johnson. Aktor chce rozbudowania kinowego uniwersum DC i Black Adam ma rozpędzić całą machinę. Długoterminowa obecność Henry’ego Cavilla, a także starcie pomiędzy Black Adamem a Supermanem mogłyby pomóc rozwinąć całą koncepcję.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej