filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 października 2023, 12:20

Superbohaterski film z Sylvestrem Stallone'em dostanie sequel. Nie przeszkodziły w tym złe recenzje krytyków

Zeszłoroczny hit Amazon Prime Video z Sylvestrem Stallone’em – Samarytanin – ma otrzymać drugą część. Produkcja nie zyskała uznania recenzentów, ale docenili ją widzowie, którzy wystawili filmowi pozytywne oceny.

Źródło fot. Samarytanin; reż. Julius Avery; Amazon Prime Video; 2022
i

W zeszłym roku Samarytanin, także w Polsce, zdobywał szczyty popularności na platformie Amazon Prime Video. Superbohaterska produkcja ma otrzymać sequel, za który będzie odpowiedzialna ta sama ekipa. Na scenarzystę ponownie został wybrany Bragi F. Schut i w filmie nie zabraknie Sylvestra Stallone’a. Także wytwórnia aktora Balboa Productions angażuje się w projekt (vide The Hollywood Reporter).

Sylvester Stallone miał podpisać kontrakt dotyczący filmu jeszcze przed rozpoczęciem strajku aktorów na początku lipca 2023 roku. Na razie nie wiadomo, czy ktoś z obsady pierwszej części Samarytanina również pojawi się w filmie. Stallone jest też producentem widowiska, a Bragi F. Schut i Adam Rosenberg producentami wykonawczymi.

Mający premierę latem 2022 roku Samarytanin opowiada o trzynastoletnim Samie Clearym. Chłopiec uważa, że bohater, który w przeszłości bronił miasta, wciąż żyje. Nikt jednak nie chce mu uwierzyć, gdyż podejrzewa o ukrywanie swojej tożsamości sprzątającego miasto Joe Smitha. Ostatecznie okazuje się, że chłopak ma rację i namawia Samarytanina, aby pomógł powstrzymać gang naśladujący Nemezisa, czyli kroczącego ścieżką zła brata bliźniaka superbohatera.

Samarytanin spotkał się z chłodnym przyjęciem ze strony recenzentów i na Rotten Tomatoes otrzymał tylko 38% pozytywnych opinii. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku widzów, ponieważ już 71% z nich wystawiło pozytywną ocenę. Dobre słowa zostały skierowane głównie w stronę grającego główną rolę Stallone’a, ale fani docenili również bardziej przyziemną atmosferę filmu niż ta, którą znamy z blockbusterów.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej