Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 lipca 2015, 13:49

autor: Góral

Super Awesome Quest, czyli super niesamowita perełka tygodnia

W dzisiejszej perełce tygodnia prezentujemy Super Awesome Quest – niecodziennego przedstawiciela gatunku RPG, w którym walczymy z przeciwnikami, stukając w kafelki.

Seria Puzzle Quest zapoczątkowała modę na gry RPG, w których wykorzystuje się mechanikę match-3. Obecnie na urządzeniach mobilnych nie brakuje tego typu produkcji, wystarczy wspomnieć chociażby o niedawnym Angry Birds Fight!, bardzo dobrym Spirit Stones, czy też Dungeon Gems. Super Awesome Quest to z pozoru kolejna tego typu produkcja, ale nie do końca jest to prawdą.

Historia opowiadana w aplikacji azjatyckiego studia Boomzap Entertainment nie jest najmocniejszym punktem programu, gdyż gracze wcielają się w jednego z dwóch bohaterów i przemierzają świat, walcząc z napotkanymi wrogami. Na szczęście sztampowa opowieść uzupełniana jest przez znakomitą mechanikę rozgrywki.

W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych mobilnych RPG-ów-układanek, tym razem deweloperzy postanowili zastosować nieco inną mechanikę rozgrywki. Zamiast łączyć ze sobą kolorowe elementy, w tym przypadku stukamy w kafelki z obrazkami, wykorzystując dzięki temu ich moce (atak, obrona, skarb, leczenie itd.). Niby nic, ale po rozpoczęciu walki tylko kilka „płytek” jest odkrytych, a cała reszta jest zasłonięta. Kolejne kafelki ujawniają swoje właściwości po wykorzystaniu już odsłoniętego elementu (odkrywane są sąsiadujące z nim kafelki).

No dobra, ale co z tego? Ano to, że zadawane ciosy są potężniejsze, jeżeli obok siebie znajdują się dwa takie same elementy, np. dwa młoty. Zabawa polega więc na jak najczęstszym wykorzystywaniu tej cechy, ale problem leży w tym, że nigdy nie wiadomo, co znajdziemy pod kolejnymi kafelkami. Dzięki temu rozgrywka jest emocjonująca i nieprzewidywalna, ale nie oznacza to, że sukces zależy wyłącznie od szczęścia.

Jak w każdej grze RPG, tak i tu rozwijamy postać, która zdobywa kolejne poziomy doświadczenia, nowe wyposażenie, bronie, a całości obrazu dopełniają rozmaite napoje, pozwalające chociażby na uzdrowienie naszego podopiecznego.

Super Awesome Quest jest więc świetną propozycją dla osób, które nie mogą już patrzeć na wszystko, co jest związane z gatunkiem match-3, ale mimo wszystko pragną gry RPG z prostymi zasadami i wciągającą rozgrywką.