Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2016, 15:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sudden Strike 4 - blisko dwadzieścia minut z kampanii singleplayer

W serwisie Polygon opublikowano blisko dwadzieścia minut rozgrywki z zapowiedzianej w sierpniu wojennej strategii Sudden Strike 4, która ukaże się w przyszłym roku na PC-tach i konsoli PlayStation 4.

Na początku sierpnia firma Kalypso Media sprawiła miłośnikom gier strategicznych miłą niespodziankę, zapowiadając Sudden Strike 4 – kolejną odsłonę niegdyś popularnej serii. W momencie ujawnienia produkcji doczekaliśmy się co prawda zwiastuna z krótkimi fragmentami rozgrywki, ale było to zdecydowanie za mało, by wyrobić sobie jakąkolwiek opinię. Dziś możemy jednak przyjrzeć się trwającemu blisko dwadzieścia minut materiałowi opublikowanemu przez serwis Polygon, na którym ukazano gameplay z kampanii fabularnej. Jest na nim trochę walki, naprawianie uszkodzonych pojazdów, kilka rodzajów jednostek i nie tylko. Zabawa wygląda całkiem przyzwoicie, ale raczej na żadną rewolucję się nie zanosi.

Sudden Strike 4 w skrócie:
  • RTS na komputery osobiste i konsolę PlayStation 4;
  • ukaże się wiosną 2017 roku;
  • zaoferuje trzy kampanie rozgrywane w czasach II wojny światowej oraz tryb multiplayer.

Sudden Strike 4 oferować ma w singleplayerze trzy kampanie rozgrywane w czasach II wojny światowej, w których pokierujemy siłami Wielkiej Brytanii i USA, Niemiec oraz ZSRR. Deweloperzy planują udostępnić przeszło sto jednostek – od piechoty, przez bombowiec Heinkel He111 i czołg Panzerkampfwagen VI Tiger, aż po myśliwiec Hawker Typhoon. Oprócz tego doczekamy się systemu dowódców. W pełnej wersji produkcji znajdziemy dziewięciu z nich, w tym George’a Pattona i Bernarda Montgomery’ego, a ich zdolności mają ponoć w wielkim stopniu wpływać na rozgrywkę.

Co ciekawe, tytuł ukaże się nie tylko na komputerach osobistych, gdyż odpowiedzialne za projekt studio Kite Games, przygotuje także wersję na konsolę PlayStation 4. Premiera obu wydań odbędzie się wiosną 2017 roku.

Sudden Strike 4 - blisko dwadzieścia minut z kampanii singleplayer - ilustracja #1