Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 14 grudnia 2018, 19:37

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Subnautica dostępna za darmo

Subnautica, stworzona przez niezależne studio Unknown Worlds Entertainment przygodowa gra akcji z elementami survivalowymi, została właśnie udostępniona za darmo w Epic Games Store. Promocja jest ograniczona czasowo.

Subnautica będzie dostępna za darmo do 27 grudnia. - Subnautica dostępna za darmo - wiadomość - 2018-12-14
Subnautica będzie dostępna za darmo do 27 grudnia.

Zgodnie z obietnicą, Epic Games z dniem dzisiejszym rozpoczęło regularne rozdawanie gier. Pierwszy tytuł, przygodową grę akcji Subnautica, można już bezpłatnie przypisać do swojego konta poprzez stronę sklepu. Promocja potrwa dwa tygodnie. Po tym czasie, za darmo zostanie udostępniona inna produkcja – Super Meat Boy (grę będzie można nieodpłatnie przypisać do konta pomiędzy 28 grudnia a 10 stycznia). Kolejne darmowe tytuły mają pojawiać się regularnie, co dwa tygodnie, aż do końca 2019 roku.

Subnautica to podwodny sandbox stworzony przez niezależne studio Unknown Worlds Entertainment. W grze wcielamy się w rolę kosmicznego kolonizatora, którego statek kosmiczny rozbija się na niemal całkowicie pokrytej oceanami planecie 4546B. Naszym zadaniem jest przetrwanie w niesprzyjającym środowisku – znalezienie podstawowych zasobów, wytwarzanie narzędzi i obrona przed drapieżnikami. Gra zadebiutowała w grudniu 2014 roku we Wczesnym dostępie. W styczniu tego roku produkcja oficjalnie opuściła early access, a 4 grudnia 2018 roku została wydana na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Epic Games robi co może, aby zagrozić platformie Steam: aby przyciągnąć klientów – rozdaje gry, aby przyciągnąć wydawców – obniża swoją marżę do 12% (standardowa to 30%). Coraz więcej tytułów znika ze Steama, żeby nagle pojawić się na platformie Epic Games jako tytuły ekskluzywne. Czas pokaże, czy nowej platformie uda się zakończyć monopol firmy Valve na rynku PC-towym, czy też przyzwyczajenie graczy do Steama oraz przekonanie, że „cała biblioteka gier powinna być w jednym miejscu” przeważą i nic się w tej kwestii jednak nie zmieni.