Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lipca 2022, 15:50

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Stranger Things 4 - kto zginął w 2. części epickiego sezonu? [SPOILERY]

Czwarty sezon Stranger Things dobiegł końca. Finałowe epizody zapewniły epickie zakończenie przedostatniej części przygód mieszkańców Hawkins. Niestety, obawy fanów, że dwa ostatnie odcinki produkcji przyniosą ofiary wśród bohaterów, sprawdziły się.

Kadr z serialu Stranger Things, Źródło: Netflix.

Ten materiał zawiera spoilery. Jeżeli jeszcze nie widzieliście serialu i nie chcecie psuć sobie zabawy, odłóżcie lekturę tej wiadomości na później.

Na długo przed finałowymi odcinkami czwartego sezonu pojawiały się spekulacje, kto może nie dotrwać do ostatniej odsłony uwielbianego przez widzów Stranger Things. Dyskusję umiejętnie podsycała również obsada serialu. Jakiś czas temu wspominaliśmy, iż Joseph Quinn, czyli serialowy Eddie, wyznał, że zakończenie obecnej odsłony produkcji będzie prawdziwą „rzeźnią”. Niestety, zapowiedzi aktora okazały się być prawdziwe.

Poniżej prezentujemy listę znaczących postaci (tych nienazwanych było znacznie więcej), którym nie było dane dotrwać (żywym) do końca sezonu. Przypominam, że macie ostatnią szansę się wycofać. Potem nie będzie odwrotu.

Jason Carver

Gdy leżał pokonany przez Lucasa, zginął w wyniku przebicia się mrocznego wymiaru do Hawkins.

Stranger Things 4 - kto zginął w 2. części epickiego sezonu? [SPOILERY] - ilustracja #1
Źródło: Netflix

Martin Brenner

Wraz ze śmiercią „Papy” zakończyła się najdziwniejsza relacja ojciec-córka, jaką mogliśmy obserwować na małych ekranach. Mimo iż Brenner początkowo więził Jedenastkę, prowadząc na niej eksperymenty to w ósmym odcinku czwartego sezonu oddał życie ratując nastolatkę przed żołnierzami.

Stranger Things 4 - kto zginął w 2. części epickiego sezonu? [SPOILERY] - ilustracja #2
Źródło: Netflix

Eddie Munson

Uwielbiany przez wielu fanów serialu bohater poświęca się, aby powstrzymać mordercze nietoperze Vecny przed dostaniem się do Nancy.

Stranger Things 4 - kto zginął w 2. części epickiego sezonu? [SPOILERY] - ilustracja #3
Źródło: Netflix

Trzeba przyznać, że czwarty sezon obfitował w sporą liczbę zgonów. Zapewne wielu fanów jeszcze przez najbliższe kilka nocy rozmyślać będzie o postaciach, które odeszły wraz z końcem tego rozdziału historii o mieszkańcach Hawkins. Niemniej jednak, uważam, że bracia Duffer musieli poświęcić kogoś kluczowego, by dodatkowo podnieść epickość finałowych odcinków.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Na sam koniec chciałbym Was zapytać, czy finisz czwartej części produkcji Netflixa sprostał Waszym oczekiwaniom? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.