Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2022, 11:02

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Steam z ulepszeniem, rankingi najpopularniejszych gier odświeżone

Steam odświeżył zakładkę Statystyki. Znajdziecie w niej lepiej uporządkowane informacje m.in. na temat najlepiej sprzedających się gier czy najchętniej ogrywanych tytułów.

Źródło: Valve

Strona statystyk na Steamie została odnowiona. W odświeżonej formie pokazane zostały informacje, takie jak: liczba graczy w czasie rzeczywistym, ranking bestsellerów czy też gry, które najczęściej uruchamiane są przez społeczność.

Steam pełen nowości

Sekcję statystyk znajdziecie pod tym linkiem lub przejdziecie do niej bezpośrednio przez zakładkę Sklep. Można powiedzieć, że Steam w zasadzie wprowadził na swój pokład to, co do tej pory oferowała baza danych SteamDB.

Steam z ulepszeniem, rankingi najpopularniejszych gier odświeżone - ilustracja #1
Tak prezentuje się strona główna nowej zakładki na Steamie. Źródło: Steam.

W rankingu bestsellerów znajdziecie informacje na temat tego, jak długo dana gra utrzymuje się w topce, jej cenę oraz liczbę miejsc, o które przesunęła się w dół lub w górę. Możecie również sortować dane za pomocą regionu.

Dostępne są też cotygodniowe notowania najlepiej sprzedających się gier, które sięgają aż do 2005 roku, kiedy to na Steamie znajdowały się jedynie trzy gry: Counter Strike, Counter Strike: Source i Half Life. Ponadto Steam udostępnił podsumowania największych premier miesiąca.

Inne statystyki na Steam

Poza informacjami powiązanymi z grami na stronie ze statystykami wciąż znajdziecie wyniki ankiet dotyczących sprzętu. Informacji jest sporo, w tym te związane z najpopularniejszymi kartami graficznymi, procesorami czy pamięcią RAM. Nie zabrakło też skrótów do strony związanej ze skutecznością pomocy technicznej oraz mapy ruchu sieciowego.

  1. Oficjalna strona Steam