Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2010, 20:04

autor: Olek

Steam ma już 30 mln użytkowników

Firma Valve Software poinformowała dziś, że liczba aktywnych kont w usłudze Steam przekroczyła już 30 milionów. W ciągu roku sprzedaż gier poprzez tę platformę wzrosła o ponad 200%. Codziennie ze Steamu korzysta 6 milionów osób, a ruch w godzinach szczytu sięga 3 milionów użytkowników.

Firma Valve Software poinformowała dziś, że liczba aktywnych kont w usłudze Steam przekroczyła już 30 milionów. Dla lepszego zobrazowania, odpowiada to mniej więcej łącznej populacji Irlandii, Norwegii, Szwecji i Portugalii. W ciągu roku sprzedaż gier poprzez tę platformę wzrosła o ponad 200%. Codziennie ze Steamu korzysta 6 milionów osób, a ruch w godzinach szczytu sięga 3 milionów użytkowników.

Szefowie Valve mają powody do zadowolenia. Od sześciu lat popularność Steamu rośnie i to w spektakularny sposób. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy liczba nowych kont założonych przez użytkowników zwiększyła się o 178% w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Steam ma już 30 mln użytkowników - ilustracja #1

W ciągu roku oferta gier dostępnych poprzez Steam powiększyła się o 200 pozycji i liczy obecnie ponad 1200 tytułów przeznaczonych na komputery PC oraz Mac. Przeszło 200 produkcji korzysta też z pakietu Steamworks, a odsetek ten powinien jeszcze wzrosnąć w obfitującym w premiery okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Gracze zapisali także ponad 100 mln plików konfiguracyjnych korzystając z usługi Steam Cloud.

Duże zainteresowanie Steamem wymaga odpowiednio rozbudowanej infrastruktury. Valve Software chwali się sumaryczną przepustowością łączy rzędu 400Gbs. Wystarczy to, by w ciągu sekundy przesłać cyfrową wersję oksfordzkiego słownika języka angielskiego blisko 93 razy.