Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2018, 18:42

autor: Góral

Stardew Valley - sprzedaż gry przekroczyła 3,5 mln egzemplarzy

Wydane w 2016 roku na PC-tach, a w późniejszym czasie także na konsolach, rolnicze RPG Stardew Valley rozeszło się w nakładzie przekraczającym 3,5 miliona egzemplarzy.

Stardew Valley to jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier niezależnych ostatnich lat. Produkcja w stylu cyklu Harvest Moon zadebiutowała w 2016 roku na PC-tach, a w późniejszym czasie doczekała się wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One i Switch. Według firmy analitycznej SuperData tytuł rozszedł się na wszystkich platformach sprzętowych w nakładzie przekraczającym 3,5 miliona egzemplarzy. Co ciekawe, w serwisie Steam Spy widnieje informacja, że mniej więcej tyle samo sztuk znalazła sama wersja PC-towa (margines błędu wynosi około 60 tysięcy). Nie wiemy, na jakich danych opierali się analitycy, ale wychodzi na to, że projekt największym wzięciem cieszy się na „blaszakach”, a wersje konsolowe stanowią margines.

Stardew Valley - sprzedaż gry przekroczyła 3,5 mln egzemplarzy - ilustracja #1
Stardew Valley w skrócie:
  • rolnicza gra RPG;
  • dostępna na konsolach XOne, PS4 i Switch oraz PC-tach;
  • sprzedano ponad 3,5 miliona egzemplarzy.

Eric Barone, twórca gry, zapewne mógłby już przejść na emeryturę, ale cały czas rozwija swoje dzieło. Obecnie trwają prace nad multiplayerem, w tym możliwością zawierania związków małżeńskich pomiędzy graczami. W pierwszym kwartale bieżącego roku mają się rozpocząć beta-testy trybu wieloosobowego. Ponadto obiecano też nową zawartość, ale nie wiemy jeszcze, z czym będziemy mieć do czynienia.

Oprócz tego Stardew Valley pojawi się na handheldzie PlayStation Vita. Niestety nie znamy dokładnego terminu. Wiadomo jedynie, że premiera odbędzie się w tym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Stardew Valley

Stardew Valley