Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2013, 21:07

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Star Wars: The Old Republic – Rise of the Hutt Cartel pojawi się 14 kwietnia

Pierwszy płatny dodatek do Star Wars: The Old Republic, gry z gatunku MMORPG od studia BioWare, której akcja dzieje się w uniwersum Gwiezdnych Wojen, zadebiutuje 14 kwietnia tego roku. Nosi tytuł Rise of the Hutt Cartel i zawierać będzie nowy wątek fabularny oraz niespotykaną wcześniej planetę Makeb.

Rise of the Hutt Cartel został zapowiedziany na kwiecień. - Star Wars: The Old Republic – Rise of the Hutt Cartel pojawi się 14 kwietnia - wiadomość - 2013-03-25
Rise of the Hutt Cartel został zapowiedziany na kwiecień.

Na oficjalnej stronie internetowej gry z gatunku MMORPG, Star Wars: The Old Republic, pojawiło się potwierdzenie daty premiery pierwszego płatnego dodatku. Rise of the Hutt Cartel ukaże się 14 kwietnia tego roku. Osoby, które złożyły przedpremierowe zamówienie nie później niż 7 stycznia 2013 będą mogły zawartością rozszerzenia cieszyć się 5 dni wcześniej, od 9 kwietnia.

W Rise of the Hutt Cartel znajdziemy nowy wątek fabularny, w którym spotkamy Kartel Huttów, organizację przestępczą dowodzoną przez przedstawicieli przypominającej ogromne ślimaki rasy brzuchonogich istot. Akcja dodatku zaprowadzi graczy na nieznaną wcześniej planetę Makeb i podniesie górny limit rozwoju postaci do poziomu 55.

Jeden z przedstawicieli rasy Huttów. - Star Wars: The Old Republic – Rise of the Hutt Cartel pojawi się 14 kwietnia - wiadomość - 2013-03-25
Jeden z przedstawicieli rasy Huttów.

Rise of the Hutt Cartel będzie kosztował 9,99 dolarów (około 32 złote) dla osób, które opłacają abonament podstawowej wersji Star Wars: The Old Republic lub 19,99 dolarów (ok. 64 złote) dla graczy uczestniczących w zabawie bez ponoszenia regularnych kosztów. Wciąż można zdecydować się na przedpremierowy zakup dodatku na jego oficjalnej stronie internetowej, co pozwoli zyskać dostęp do dodatkowych przedmiotów w świecie gry – Makrin Seedling Mini-Pet oraz Dr Oggurobb Hutt Holostatue, a także otrzymać tytuł Scourge of the Hutts.

Star Wars: The Old Republic – Rise of the Hutt Cartel pojawi się 14 kwietnia - ilustracja #3Star Wars: The Old Republic to MMORPG autorstwa studia BioWare, znanego choćby z serii Dragon Age i Mass Effect. Premiera tytułu odbyła się w grudniu 2011 roku, a od listopada 2012 gra przeszła na model free to play z mikropłatnościami – wcześniej trzeba było opłacać abonament, obecnie jest to opcja nieobowiązkowa. Star Wars: The Old Republic osadzone jest w uniwersum Gwiezdnych Wojen i pozwala stanąć zarówno po Jasnej, jak i Ciemnej Stronie Mocy. Elementem wyróżniającym produkcję BioWare spośród innych gier MMORPG jest niespotykane w tego typu tytułach skupienie się na warstwie fabularnej.