Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 kwietnia 2020, 11:51

autor: Pri

Star Wars – historia Hana Solo bez szans na kontynuację

Jon Kasdan, jeden ze scenarzystów filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, odpowiedział na pytania fanów dotyczące sequela. Okazuje się, że nie ma go w planach.

Od premiery filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie niedługo miną dwa lata, a zapowiedzi jakiejkolwiek kontynuacji nadal brak. Jon Kasdan, jeden ze scenarzystów produkcji, wypowiedział się na Twitterze na ten temat. Jak sie okazuje, nie uważa on, aby ktokolwiek w tym momencie pracował nad sequelem.

Star Wars – historia Hana Solo bez szans na kontynuację - ilustracja #1
10 maja miną dokładnie dwa lata od premiery filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

Jeszcze przed kinowym debiutem opowieści o młodym Hanie Solo, reżyser Ron Howard w wywiadzie dla Fandango zastrzegł, aby fani nie robili sobie nadziei na sequel historii. Nie wykluczył takiej opcji całkowicie, ale powiedział, że nie ma żadnych konkretnych planów, aby taką kontynuację stworzyć. Dla niektórych było to zastanawiające, ponieważ wcześniej w internecie pojawiły się informacje, że Alden Ehrenreich, aktor wcielający się w młodego Solo, podpisał umowę na trzy filmy.

Ostatnio sytuacja nieco się rozjaśniła. Gdy fan spytał Jona Kasdana, czy wie cokolwiek na temat kontynuacji spin-offu Star Wars, scenarzysta odpowiedział:

Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek w tej chwili pracował nad sequelem Solo. Myślę, że w tym momencie mógłby nie sprzedać się zbyt dobrze.

Wspomniał także o tym, że w przygotowaniu jest bardzo wiele serii spod znaku Star Wars, które ukażą się w serwisie Disney+. Wygląda na to, że w najbliższym czasie nikt nie zamierza zająć się pracą nad kontynuacją historii przemytnika.

Chociaż film nie odniósł takiego sukcesu jak produkcje z głównego cyklu Star Wars, zebrał wokół siebie całkiem sporą, wierną społeczność fanów. Na Twitterze popularny stał się niedawno hashtag #MakeSolo2Happen, który wyraźnie pokazuje, że sympatycy młodego Hana Solo wciąż liczą na kontynuację i nie mają zamiaru się poddać.

  1. Star Wars 9 – zobacz scenariusz Colina Trevorrowa w formie animacji
  2. Han Solo finansową porażką Disneya
  3. Poboczna historia o Hanie Solo będzie trylogią?