Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2020, 16:01

autor: Entelarmer

Star Wars 9, którego nie było. Zobacz grafiki z wersji Colina Trevorrowa

W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne ze Star Wars: Duel of the Fates. Zamieszczone obrazy pozwalają nam zobaczyć, jak reżyserzy Colin Trevorrow i Derek Connolly wyobrażali sobie dziewiąty epizod Gwiezdnych wojen.

Tak mogło wyglądać ostateczne starcie Rey z Kylo Renem w dziewiątym epizodzie Gwiezdnych wojen. - Star Wars 9, którego nie było. Zobacz grafiki z wersji Colina Trevorrowa - wiadomość - 2020-01-24
Tak mogło wyglądać ostateczne starcie Rey z Kylo Renem w dziewiątym epizodzie Gwiezdnych wojen.

Choćby nie wiadomo jak naginać rzeczywistość, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie stanowczo nie były udanym zwieńczeniem nowej trylogii w odległej galaktyce. Najgorsze oceny krytyków ze wszystkich epizodów Star Wars, średni jak na standardy marki wynik w box office czy najdłuższy czas potrzebny na dobicie do miliarda dolarów przychodu z dotychczasowych filmów to stanowczo nie są osiągnięcia dla części tak dochodowego cyklu. Fani dają upust swojemu niezadowoleniu na wiele sposobów, wliczając w to klasyczne gdybania: czy była szansa na coś lepszego?

Dla niektórych odpowiedzią na to pytanie mógł być wyciek wersji alternatywnej dziewiątego epizodu w reżyserii Colina Trevorrowa i Dereka Connolly’ego. Jeśli jednak same słowa to dla Was za mało, w sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne z niedoszłego Star Wars: Duel of the Fates. Materiały zamieszczone w serwisie Imgur obejmują 20 obrazów prezentujących rozmaite sceny ze skryptu. Widzimy m.in. ducha Luke’a Skywalkera zatrzymującego dłonią miecz świetlny Kylo Rena i starcie tegoż z Darthem Vaderem, Rey pokonującą szturmowców, C3PO z uszkodzonym R2D2 oraz oba roboty eksplorujące ruiny na Coruscancie. Artysta przedstawił też ostateczną bitwę, do której miało dojść na powierzchni oraz orbicie tej planety. Wyciek został potwierdzony przez samego Trevorrowa na Twitterze.

Nie są to jedyne materiały dające nam obraz tego, jak mogły wyglądać ostatnie Gwiezdne wojny. Nieco wcześniej wyciekły grafiki z koreańskiego wydania książki The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker. Część z nich pokazuje dziwną istotę, początkowo zidentyfikowaną przez fanów jako Tor Valum (pradawny Sith, który miał nauczać Kylo Rena w Duel of the Fates), ale – co bardziej prawdopodobne – to raczej niewykorzystana postać ze skryptu Abramsa, znana jako Wyrocznia (Oracle). Zaznaczamy, że przeciek wciąż nie został potwierdzony, a według innych źródeł ta wersja artbooka nie ujrzy światła dziennego. Wszystkie jej egzemplarze mają zostać zwrócone oraz zniszczone, by zrobić miejsce dla „poprawionego” wydania 31 marca.

Trudno osądzić, czy Duel of the Fates wypadłoby lepiej niż Skywalker. Odrodzenie. Nawet jeśli uznać scenariusz Trevorrowa i grafiki koncepcyjne za obiecujące, to wciąż za mało, by ocenić nieistniejący obraz. Niemniej materiały pozwolą fanom snuć dalsze domysły na temat tego, jak zakończyłaby się trylogia, gdyby za jej zwieńczenie nie odpowiadał J.J Abrams.

Fani opłakujący Duel of the Fates. 2020 rok, koloryzowane. - Star Wars 9, którego nie było. Zobacz grafiki z wersji Colina Trevorrowa - wiadomość - 2020-01-24
Fani opłakujący Duel of the Fates. 2020 rok, koloryzowane.