Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lipca 2016, 09:49

Star Trek, Neon Demon, Kiedy gasną światła - weekendowe premiery filmowe

Przedostatni weekend lipca przynosi prawdziwy wysyp filmowych premier: na ekrany wchodzi nowy Star Trek, Neon Demon, horror Kiedy gasną światła oraz sześć innych propozycji.

Star Trek: W nieznane

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Najdzielniejszy z dzielnych, kapitan Kirk, odbywa wraz ze swoją załogą pięcioletnią misję gdzieś w odmętach kosmosu. W trakcie odkrywania nieznanego USS Enterprise natyka się na nowe zagrożenie w postaci złowrogiego Kralla i jego rasy. Słynny statek zostaje niemal zniszczony, a bohaterowie muszą sobie poradzić w tej niezwykle trudnej sytuacji. Zrestartowany kilka lat temu kinowy Star Trek okazał się być bardzo przyzwoitą letnią rozrywką i nawet jeśli J.J. Abrams tym razem jest tylko producentem wykonawczym, to mimo wszystko powinniśmy się nastawić na solidną porcję międzygwiezdnej zabawy.

 1. Reżyseria: Justin Lin
 2. Tytuł oryginalny: Star Trek: Beyond
 3. Grają: Chris Pine, Karl Urban, Idris Elba, Zoe Saldana

Neon Demon

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Znany głównie z Drive'a (choć filmów stworzył dużo więcej) Nicolas Winding Refn zaczyna podpisywać swoje dzieła inicjałami, co może świadczyć o zbyt rozbuchanym ego. A jeśli patrzeć na reakcje widzów i krytyków po pokazach „neonowego demona”, można sądzić, że coś w tym jest. Krwawy film o świecie wielkiej mody to podobno kolejny przerost formy nad treścią. Delikatna, nieskalana główna bohaterka wkraczająca w mroczny świat pełen zawiści i złych intencji to tylko preludium do masy estetycznie wysmakowanych, ale treściowo dziwnych, obrazów. Fani reżysera na pewno się skuszą, a wszyscy inni...?

 1. Reżyseria: Nicolas Winding Refn
 2. Grają: Elle Fanning, Jena Malone, Keanu Reeves

Kiedy gasną światła

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ostatnia polecana w tym newsie premiera to horror stworzony na bazie pomysłowego filmu krótkometrażowego z 2013 roku. Ten sam reżyser dostał producenckie wsparcie Jamesa Wana (Piła, Naznaczony, Obecność), budżet i porządne zaplecze, czego efektem jest bardzo dobrze oceniany na Zachodzie film. Kiedy gasną światła opowie o duchu prześladującym grupkę ludzi – zjawa żywi się mrokiem, ale znika, gdy w pobliżu znajduje się źródło światła. Taki zabieg pozwala stworzyć masę odpowiednio klimatycznych scen, co podobno twórcy wykorzystali w 100%, ale nie rezygnując z ciekawej fabuły. Horror roku?

 1. Reżyseria: David F. Sandberg
 2. Tytuł oryginalny: Lights Out
 3. Grają: Teresa Palmer, Gabriel Bateman, Maria Bello

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. 183 metry strachu (Blake Lively kontra rekin – dobrze oceniany tropikalny dreszczowiec na jedną aktorkę),
 2. Geniusz (Jude Law i Colin Firth w biograficznym dramacie o amerykańskim powieściopisarzu Thomasie Wolfe’ie),
 3. Kobiety bez wstydu (romantyczna komedia z Anną Dereszowską i Joanną Liszowską),
 4. Chevalier (grecka komedia o wędkarskiej wyprawie sześciu mężczyzn),
 5. Perłowy guzik (dokumentalny film o Patagonii),
 6. Le Mans 3D (trójwymiarowy film dokumentalny o słynnym, całodobowym wyścigu).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.