Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 marca 2014, 06:57

autor: Adrian Werner

Star Horizon – nowy zwiastun polskiej kosmicznej strzelanki

Polskie studio Tabasco Interactive wypuściło nowy zwiastun z kosmicznej strzelanki Star Horizon. Produkcja zadebiutuje 20 marca tego roku na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Już za dwa dni do sprzedaży trafi Star Horizon, czyli mobilna kosmiczna strzelanka autorstwa polskiego studia Tabasco Interactive. Autorzy robią więc co mogą, aby zwiększyć zainteresowanie swoim projektem. Najnowszym tego przejawem jest świeży materiał video pokazujący grę w akcji.

      - Star Horizon - oficjalna strona gry

W Star Horizon wcielimy się w rolę Johna, czyli pilota służącego w Gwiezdnej Federacji podczas jej wojny z Rebeliantami. Wydaje się, że porażka drugiej z tych frakcji jest tylko kwestią czasu, ale nagle w tajemniczych okolicznościach główny krążownik Federacji zostaje zniszczony. W odpowiedzi kierująca myśliwcem Johna sztuczna inteligencja o imieniu Ellie wprowadza pilota w stan hibernacji, z którego budzi się dopiero po tysiącu lat. Będzie musiał odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się podczas wojny oraz obronić ludzkość przed nowym zagrożeniem.

Podczas zabawy zajmiemy się głównie braniem udziału w wielkich kosmicznych bitwach. Gracz będzie mógł opowiedzieć się zarówno po stronie Federacji, jak i Rebeliantów, a przebieg kampanii w dużym stopniu ukształtowany zostanie przez nasze decyzje. Gra położy duży nacisk na wątek fabularny oraz rozwój przyjaźni między Johnem, a Ellie.

Zabawę wzbogaci rozbudowały moduł ulepszania statku, pozwalający na wymianę poszczególnych części oraz montowanie coraz potężniejszego uzbrojenia. Poza standardowym sterowaniem dotykowym autorzy zaoferują także wsparcie dla zewnętrznych padów, takich jak np. MOGA. Obiecująca zapowiada się również ścieżka dźwiękowa, którą stworzył muzyk, który pracował przy ostatniej płycie Behemotha.

Star Horizon zadebiutuje za dwa dni, czyli 20 marca. Obecnie przewidziana jest jedynie wersja na urządzenia mobilne z systemem iOS.