Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2016, 12:29

autor: Góral

Star Citizen z kolejną prezentacją rozgrywki i nowym statkiem [news zaktualizowany]

Podczas niedawnej transmisji na Twitchu studio Cloud Imperium Games pokazało nowy fragment rozgrywki z alfy 2.6 gry Star Citizen, ujawniło statek Driller należący do rasy Vanduul i wyjawiło kilka nowych ciekawostek.

AKTUALIZACJA:

Aktualizacja Star Citizen o numerze 2.6.0 została wypuszczona na PTU (Public Test Universe). Wraz z updatem, pojawił się też wyczekiwany moduł Star Marine (FPS). W obecnej wersji pozwala on na zabawę na dwóch mapach (Station Demien oraz Echo Eleven) w dwóch formach rozgrywki – Elimination (każdy na każdego) i Last Stand (przejmowanie i utrzymywanie komputerów). Ponadto Arena Commander doczekało się trybu Pirate Swarm, w którym trzeba odpierać ataki piratów. Dodatkowo pojawiły się nowe statki, usprawniono działanie kamery TPP i nie tylko. Pamiętajcie jednak, że nie jest to finalna wersja i musicie liczyć się z rozmaitymi błędami.

Star Citizen z kolejną prezentacją rozgrywki i nowym statkiem - ilustracja #1

Studio Cloud Imperium Games zorganizowało świąteczną transmisję, na której pokazano trochę nowych treści dla fanów wyczekiwanego kosmicznego symulatora Star Citizen. Zapis trwającego blisko trzy godziny streama znajdziecie na Twitchu, ale na kanale gry w serwisie YouTube opublikowano osobne nagrania, przedstawiające najważniejsze rzeczy. To właśnie na nie powinniście rzucić okiem, gdyż oglądanie całego wydarzenia może być nieco męczące. Deweloper borykał się bowiem z problemami z dźwiękiem i jego synchronizacją, ale oczywiście wybór należy do Was. Tak czy siak, wszystkie upublicznione materiały zamieszczamy w dalszej części wiadomości, a zaczynamy od prezentacji wersji alfa 2.6. Deweloperzy poświęcili trochę czasu na pozowanie, chwalenie się kostiumami, pokazywanie swoich statków czy też wizytę w sklepie z wyposażeniem. Natomiast w drugiej połowie materiału wideo ukazano walkę w kosmosie i moduł FPS.

Drugie nagranie jest dość nietypowe, gdyż pokazuje rozmiar wybranych modeli maszyn. Wideo zaczyna się od ukazania człowieka, którego porównano do mniejszych, większych i wręcz gigantycznych statków. Jednym z tych najmniejszych jest wyścigowy MISC Razor. Z kolei do grona największych zalicza się nowy statek nazwany Driller, nalężący do rasy Vanduul. Poza tym na końcu zamieszczamy jeszcze krótki dziennik dewelopera, na którym omówiono pojazdy należące do wspomnianych przed chwilą obcych.

Niestety podczas streamu nie pokazano niczego ze Squadron 42, czyli kampanii fabularnej produkcji, sprzedawanej od kilku miesięcy jako osobny produkt. Deweloper postanowił jeszcze nad nią popracować, zanim zdecyduje się na zaprezentowanie jej fanom. Za to Alfa 2.6 powinna się ukazać w ciągu kilku najbliższych dni.