Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2018, 09:35

Star Citizen – nowe wideo z wersji alfa 3.3

Cloud Imperium Games pilnie pracuje nad oznaczoną numerem 3.3 wersją alfa gry Star Citizen. Z tej okazji studio opublikowało wideo prezentujące między innymi nowy typ misji oraz działanie AI przeciwników.

Gra umożliwia kosmiczne starcia na wielką skalę. - Star Citizen – nowe wideo z wersji alfa 3.3 - wiadomość - 2018-07-09
Gra umożliwia kosmiczne starcia na wielką skalę.

Studio Cloud Imperium Games nie przestaje rozwijać gry Star Citizen. Twórcy dopiero co udostępnili aktualizację alfa 3.2, a na wrzesień mają zaplanowany update dodający między innymi w pełni rozwiniętą planetę Hurston wraz z jej księżycami. Wiąże się to z implementacją do gry nowych systemów i technologii.

Aby dać graczom przedsmak atrakcji przygotowywanych na wrzesień, studio opublikowało pięciominutowy filmik, w którym prezentuje między innymi nowy pancerz, nowy typ misji oraz dzianie AI w walce.

Na kanale YouTube gry zamieszczono również godzinny materiał ukazujący twórców odpowiadających na pytania fanów. Prowadzący sesję Q&A Todd Papy oraz Sean Tracy zdradzają nieco swoich przemyśleń na temat rozwoju gry i jej przyszłości.

Star Citizen powstaje od 2011 roku i wciąż nie określono konkretnej daty premiery finalnej wersji. Gra finansowana jest ze środków otrzymanych od fanów, którzy do tej pory przeznaczyli na nią prawie 190 milionów dolarów. Licznik na stronie produkcji odnotował ponad 2 miliony „gwiezdnych obywateli”, którzy zasilili wpłatą budżet twórców.