Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 lipca 2020, 11:50

autor: Karol Laska

Spider-Man i Iron Man też wspierają bohaterskiego chłopaka

Coraz więcej gwiazd MCU składa gratulacje Bridgerowi Walkerowi – sześciolatkowi, który uratował swoją siostrę przed wściekłym psem. Z młodym bohaterem skontaktowali się Tom Holland oraz Robert Downey Jr.

Spider-Man i Iron Man też wspierają bohaterskiego chłopaka - ilustracja #1
Dwójka na zdjęciu znów połączyła siły, aby wesprzeć na duchu innego herosa.

Kilka dni temu pisaliśmy dla Was o pięknym geście Chrisa Evansa, odtwórcy roli Steve’a Rogersa, wobec sześcioletniego Bridgera Walkera, który poruszył serca internautów swoim bohaterskim czynem. Chłopak uratował młodszą siostrę przed agresywnym psem, ale przypłacił to zdrowiem. Gwiazdor MCU pogratulował chłopakowi, a także wysłał mu tarczę Kapitana Ameryki.

Aktor zapoczątkował swoim zachowaniem pewien, można powiedzieć, trend. Z czasem pozostali superbohaterowie Marvela odezwali się do Bridgera, aby docenić jego odwagę, a przy okazji spełnić dziecięce marzenia. Krótki filmik nagrał Robert Downey Jr., znany z roli Iron Mana. Oprócz wielu ciepłych słów, filmowy geniusz, milioner i filantrop poprosił chłopca, aby odezwał się w czas swoich urodzin. Zapewnił tylko, że prezent na pewno będzie lepszy od tarczy.

Inną formę podziękowań przygotował Tom Holland, czyli znany i lubiany Spider-Man. Połączył się on z chłopcem online i podczas wideokonferencji pochwalił chłopca za dokonane czyny. Ponadto w trakcie rozmowy aktor dowiedział się, że ulubioną marvelowską postacią Bridgera jest właśnie Człowiek-Pająk. W związku z tym Holland zaprosił młodego bohatera na plan trzeciej części filmu, aby umożliwić mu spotkanie swojego ulubieńca w prawdziwym życiu.

Wzorowe zachowanie chłopca doceniło wielu innych artystów. Pochwały w jego stronę powędrowały także od Marka Ruffalo (Hulka), Brie Larson (Kapitan Marvel), Robbiego Amella (serialowego Arrowa) oraz Granta Gustina (serialowy Flash). Ten pierwszy podsumował sytuację następującymi słowami:

Prawdziwą odwagą nie jest dominacja, walka czy bycie twardzielem. Prawdziwa odwaga to świadomość czynienia dobra, nawet w obliczu zagrożenia.