Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2021, 12:45

autor: Edyta Jastrzębska

Sam Raimi zachwycony Doktorem Octopusem w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu

Sam Raimi, reżyser Doktora Strange’a i trylogii Spider-Mana z Tobeyem Maguire'em, skomentował pojawienie się granego przez Alfreda Molinę Doktora Octopusa w MCU.

Zwiastun najnowszej części przygód Człowieka Pająka, Spider-Man: Bez drogi do domu, wywołał w sieci spore zamieszanie. Powodem tego był oczywiście powrót postaci z poprzednich odsłon przygód Spider-Mana, w tym Doktora Octopusa z trylogii Sama Raimiego.

SYFY WIRE zapytało reżysera Spider-Mana 2 z 2004 roku o jego zdanie na temat ponownego występu Doktora Octopusa granego przez Alfreda Molinę. Raimi wyraził swoje uznanie dla tej decyzji, a także dla samego filmu.

To było piękne. Wygląda świetnie, animacja też jest świetna. Zakładam, że nie wykorzystano lalkarzy, tak jak my zrobiliśmy to z Doktorem Octopusem w naszym filmie. Ale było to gładkie i potężne. Uwielbiam też jego stary kostium, który zachowali. Myślę, że to będzie świetny film.

Reżysera zapytano również o jego pierwszy od 2007 roku film w uniwersum Marvela, którym będzie Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa. Raimi nie mógł jednak zdradzić żadnych szczegółów. Bardziej rozmowny podczas wywiadu z SYFY WIRE był scenarzysta tej produkcji, który opisał film o Doktorze Strange’u jako ekscytującą przejażdżkę z sercem, jakiej można spodziewać się po superbohaterskim filmie Sama Raimiego.

Spider-Man: Bez drogi do domu pojawi się w kinach 17 grudnia bieżącego roku. Zaś premiera kontynuacji przygód Doktora Strange’a przewidywana jest na 25 marca 2022 roku.

  1. Andrew Garfield rozwiewa wątpliwości na temat udziału w Spider-Manie: Bez drogi do domu
  2. Fani wybrali ulubionego Spider-Mana na Twitterze