Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 grudnia 2012, 16:25

autor: Sarge

Sony uruchamia przeglądarkowy sklep Sony Entertainment Network, ale jeszcze nie dla Polaków

W sieci uruchomiony został przeglądarkowy sklep Sony Entertainment Network, który jednak na razie nie jest oficjalnie dostępny dla Polaków. Usługa pozwala m.in. na przeglądanie oferty PlayStation Network, kupowanie cyfrowej zawartości i kolejkowanie jej do ściągnięcia na PlayStation 3, PlayStation Vita lub PSP.

Firma Sony dość nieoczekiwanie otworzyła przeglądarkowy sklep Sony Entertainment Network, pozwalający m.in. na dokonywanie zakupów gier przez użytkowników PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PSP za pośrednictwem PC. Niestety, usługa na razie nie jest dostępna dla Polaków.

Sklep Sony Entertainment Network domyślnie ma pozwalać zalogować się użytkownikom PlayStation Network i dokonywać zakupów m.in. na swoje konsole. Niestety, na razie próba uruchomienia oraz zalogowania się do polskiej wersji usługi kończy się niepowodzeniem i nie wiadomo, kiedy stanie się oficjalnie dostępna. Firma Sony zaznacza, że sklep znajduje się jeszcze w fazie testów, więc mamy nadzieję, że na wsparcie dla Polaków nie będziemy musieli długo czekać.

Sklep Sony Entertainment Network na razie nie jest oficjalnie dostępny dla Polaków - Sony uruchamia przeglądarkowy sklep Sony Entertainment Network, ale nie dla Polaków - wiadomość - 2012-12-07
Sklep Sony Entertainment Network na razie nie jest oficjalnie dostępny dla Polaków

Gracze z naszego kraju bez problemu mogą przeglądać ofertę sklepu dostępnego np. dla Wielkiej Brytanii. Dzięki temu możemy zobaczyć, że oferta odzwierciedla to, co możemy zobaczyć w usłudze PlayStation Network za pośrednictwem PlayStation 3, PlayStation Vita, czy PSP. Większość europejskich użytkowników może przez przeglądarkę internetową zakupić konkretne produkty i zakolejkować je do ściągania na konsoli.

Otwarcie sklepu Sony Entertainment Network to próba odpowiedzi firmy Sony na prośby europejskich graczy o możliwość przeglądania oferty PlayStation Store nie tylko za pośrednictwem konsoli, ale także przez przeglądarkę internetową. Usługa pozwala również dokonać zakupu za pośrednictwem peceta, choć samo pobranie konkretnej zawartości musi odbyć się na danej platformie sprzętowej. Dla Polaków to na razie ciekawostka, musimy bowiem czekamy na oficjalne uruchomienie sklepu także w naszym kraju.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.