Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2023, 12:32

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Sony okłamuje Unię Europejską w kwestii Call of Duty, twierdzi Microsoft

Według Microsoftu, Sony ma zaprzeczać, jakoby otrzymało od giganta z Redmond propozycję 10-letniej umowy zapewniającej dostępność na konsolach PlayStation przyszłych produkcji z serii Call of Duty.

Źródło fot. playstation.com, xbox.com, pixabay, dehaasbe, callofduty.com
i

Konflikt Sony i Microsoftu związany z planami przejęcia Activision Blizzard przez Amerykanów dla wielu już dawno przestał być zrozumiały. Niestety nie zanosi się, by w najbliższym czasie sytuacja uległa gwałtownej poprawie, bowiem na światło dzienne wychodzą kolejne oskarżenia, którymi obrzucają się obie firmy. Tym razem takowe w kierunku Japończyków wystosował gigant z Redmond.

Według Amerykanów, Sony ma okłamywać Unię Europejską (która jako jeden z wielu międzynarodowych organów bada sprawę przejęcia Activision Blizzard) w kwestii przyszłości gier z serii Call of Duty na konsolach PlayStation. Przypomnijmy, że jakiś czas temu Microsoft miał przedstawić swojemu konkurentowi umowę, na mocy której przez dziesięć lat wszystkie produkcje CoD miałyby trafiać również na sprzęt japońskiej firmy.

Problem jednak w tym, że Sony, starając się nie dopuścić do fuzji Activision Blizzard z Microsoftem, ma przekonywać urzędników Unii, że Amerykanie żadnej umowy im nie przedstawili.

Słyszałem, że Sony informuje ludzi w Brukseli, iż Microsoft nie chce zaoferować im parytetu dla Call of Duty, jeśli przejmie Activision. Nic bardziej mylnego – napisał na Twitterze Frank X. Shaw, wiceprezes Microsoftu ds. komunikacji, po czym dodał w kolejnym poście:

Wyraźnie zaznaczyliśmy, że zaoferowaliśmy Sony 10-letnią umowę, która zapewni im równość w zakresie czasu, zawartości, funkcji, jakości, grywalności i wszelkich innych aspektów gry. Powiedzieliśmy również, że jesteśmy szczęśliwi, iż możemy to wyegzekwować poprzez umowę, porozumienia regulacyjne lub inne środki (via Windows Central).

Sony okłamuje Unię Europejską w kwestii Call of Duty, twierdzi Microsoft - ilustracja #1
Źródło: Twitter, Frank X. Shaw.

Nie jest tajemnicą, że każda z odsłon serii Call of Duty przynosi Activision Blizzard wielomilionowe przychody. Nie dziwi zatem, że Sony nie jest przychylne transakcji, która największemu konkurentowi Japończyków da silną kartę przetargową w walce o graczy. Niemniej metody, jakich rzekomo chwyta się Sony, mogą budzić niesmak.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej